Eşime ilk defa sevgililer gününde hediye alacağım

14 Şubat Sevgililer Gününde erkek ve kadın tarafı birkaç gün önce alınan hediyeleri merakla beklerken küçük kutlamalar arayışına giriyor. Bu özel günde sevgili olanlar yada evli çiftler birbirinden güzel bir söz duymak veya o günü farklı geçirmek istiyor.

Eşime ilk defa sevgililer gününde hediye alacağım

14 Şubat Sevgililer Gününde erkek ve kadın tarafı birkaç gün önce alınan hediyeleri merakla beklerken küçük kutlamalar arayışına giriyor. Bu özel günde sevgili olanlar yada evli çiftler birbirinden güzel bir söz duymak veya o günü farklı geçirmek istiyor.

Şanlıurfa’da çiftlerin hediye telaşına düştüğü bu günde Samimiyeti ve doğallığıyla her kesimden beğeni alan Ömer Aydoğdu Sevgililer gününde eşine çiçek alacağını belirterek sevgili ve evli olanlara bir mesaj aktardı.

‘Kadınlar güldür ma çiçektir’ sözüyle Türkiye gündemine oturan Ömer Aydoğdu bugün sevgililer günü ile ilgili sevgili olanlara tavsiyelerde bulundu.

14 Şubat sevgililer gününde herkesin sevgilisine, eşine bir çiçek dahi olsa götürmesi gerektiğini belirten Ömer Aydoğdu, “Herkese tavsiye ediyorum. Yılda sadece bir gün değil her gün yapılması gereken bir davranış olmalı bence, sevgilisi ve eşi olanlar elinde ne varsa imkanlar dahilinde bir çiçek dahi olsa götürmelidir. Kadınlar olmasa bizlerde olmayız. Kadınlarımızın kıymetini bilmeliyiz. Allah katında dahi kadınların yeri ve önemi büyüktür. Hayatımda şimdiye kadar hediye almamıştım eşime bugün ilk olacak. Eşime bugün altın yüzük alacağım ve hediye edeceğim” dedi.

“SÜRPRİZ YAPIP MUTLU EDİN”

Sevgililer gününde kadınlarımıza onların bizler için önemli olduklarını hissettirmemiz gerektiğini vurgulayan Aydoğdu, şunları söyledi;

 “Bugüne özel kendilerine hediyeler, çiçekler almamız lazım. Sürprizler yapıp mutlu etmemiz gerekiyor. Bugün de ben eşime altın yüzük alarak kendisini mutlu etmeye çalışacağım. Yeni sevgili olanlarda aynı şekilde sevgililerinin kıymetini bilsinler, onları üzecek sözler dahi söylemesinler sürekli baş tacı yapsınlar bu şekilde tavsiyelerde bulunuyorum.”

Çiçekçilerin en fazla iş yaptığı günlerden biri olan sevgililer gününde buketler sıraya dizildi.

SEVGİLİLER MUTLU, ÇİÇEKÇİLER MUTLU

Sevgililer gününde sevgililer ve evli çiftler mutlu bir gün geçirirken çiçek satışlarının artmasıyla çiçekçilerde mutlu olduklarını belirtiler.

Haliliye ilçesine bağlı Bahçelievler mahallesinde çiçekçilik yapan Avni Rastgeldi, özel günlerde satışlarının arttığını belirterek şunları söyledi;

“çiçeklere talep çok fazla yetişemeyeceğimizi bile düşünüyoruz. Her cebe uygun çiçekler her kesimi mutlu ediyor bundan dolayı en çok tercih edilen mutluluk kaynağı çiçek oluyor.”

En fazla tercih edilen çiçeklere değinen Rastgeldi, “Normalde kırmızı güllere talep oluyordu ama şimdi papatya, Hüsnü Yusuf gibi kış çiçekleri tercih ediliyor” dedi.

FİYATLAR CEP YAKMIYOR

Fiyatların uygun olduğunu söyleyen Rastgeldi, “fiyatlar cep yakmayacak cinsten güllerin tanesi 5 TL, Papatyaların dalı büyüklüğüne göre 1,50, 2,50, 4.00 TL arasında oynuyor, Karanfiller 1 TL herkesin bütçesine göre çiçek var” dedi.

SEVGİLİSİ OLMAYANLAR KAÇIŞ ARAYIŞINDA

Özel günde sevgilisi olmayanlar ise o günü ya evde geçiriyor ya kaçış arayışlarında yada mesai yapıp çalışmayı tercih ediyor.

Sevgilisi olmayanlar 14 Şubat’ı sosyal medyada espri konusu yapıyor ve arkadaş gurubu oluşturarak günü doldurma arayışına giriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER