Sur'daki teror operasyonu

- Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, "bazı vatandaşların bulundukları mahalleden çıkmak istediği" talebi üzerine operasyona bir süre ara verilerek 10'u çocuk, 2'si kadın biri yaralı 18 kişi güvenli şekilde tahliye edildi

Sur'daki teror operasyonu

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, "bazı vatandaşların bulundukları mahalleden çıkmak istediği" talebi üzerine operasyonlara bir süre ara verildi. Güvenlik önlemleri altında 10'u çocuk, 2'si kadın, biri yaralı 18 kişinin tahliyesi sağlandı.

Alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonların sürdüğü bölgede, güvenlik güçlerine, "bazı vatandaşların bulundukları yerden çıkmak istedikleri" talebi iletildi.

Bunun üzerine bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.

Operasyona ara veren güvenlik güçleri, Hasırlı Mahallesi'ndeki Köprülü Sokak'tan 10'u çocuk, 2'si kadın, 1'i yaralı 18 kişiyi güvenli şekilde tahliye etti.

Yaralı hastaneye kaldırılırken, diğer kişiler de bilgilerine başvurulmak üzere emniyete götürüldü.

Dün gece de söz konusu bölgeden valiliğe ulaşan talep doğrultusunda operasyona ara verilerek biri bebek, 3'ü kadın 11 kişi tahliye edilmişti. Tahliye edilenlerin sayısı dünden bu yana 29'a yükseldi.

Sur'da sokağa çıkma yasağının uygulandığı Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahalleleri ile Gazi Caddesi'nin bir bölümünde terör örgütü PKK mensuplarının yakalanması, kamu düzeninin sağlanması, barikatların kaldırılması, çukurların kapatılması ve patlayıcıların imhası için başlatılan operasyon, 28 Kasım 2015'ten bu yana devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER