Yapmanız Halinde 10 Yıl İçinde Pişman Olacağınız Şeyler

Telaş içinde geçirdiğimiz her hafta, aslında çok önemli şeyleri kaçırdığımız zamanları oluşturuyor. Bu gerçeği anlamamız ise yıllar sürüyor. Zamanımızı farklı şeylere harcayarak, kendimize çok daha fazla fayda sağlayabileceğimiz bu yılları hızla tüketiyoruz. İnsanların sıklıkla pişmanlık duyduğu şeyleri ve bunların nasıl önlenebileceğini sizler için derledik. İşte 10 yıl içinde pişman olacağınız şeyler arasından 9 tanesi:

Yapmanız Halinde 10 Yıl İçinde Pişman Olacağınız Şeyler

1.Zarar Veren Bir İlişki İçinde Olmak

Birçok insan yalnız olmaktan korktuğu için zarar verici bir ilişki içinde bulunabiliyor. Onlarca yıl sonra ise anlaşılıyor ki; yalnız olmak size hayal kırıklığı, acı ve kırgınlık veren birisi ile olmaktan çok daha iyi.

2.Sevdiklerinizle Az Zaman Geçirmek

İş yoğunluğu ve ev işleri, çoğumuzun sevdiği insanlara daha az ilgi göstermesine sebep oluyor. Ve genellikle üzücü zamanlarda bunun farkına varıyoruz. Çocuklar büyüyor, özgür bir hayata başlıyor. Eşlerle olan sıcak ilişki sona eriyor. Ebeveynlerimizin başına ise üzücü şeyler geliyor.

3.Zamanı Boşa Harcamak

TV şovlarını izlemek, sosyal medyada sohbet etmek, telefonda oyun oynamak. Bunların hepsi oldukça fazla zaman alır. Yine de zamanınızı çok daha yararlı şeylerle geçirebilirsiniz. Dolayısıyla yaşam kalitenizi de önemli ölçüde arttırmış olursunuz.

4.Sağlıksız Bir Yaşam Tarzı

İşte pişman olacağınız şeyler arasından bir diğeri. Her gün cezbedici şeylerle sağlığımızı bozuyor ve kötü alışkanlıklar ediniyoruz. Sağlığımız şu an için iyi gözüküyor olsa bile, kısa bir süre sonra büyük ihtimalle bu yanlış tutumlarımızın kötü sonuçları ile karşılaşacağız.

5.Seyahate Az Zaman Ayırmak

Çok azımız seyahat hayalleri kuruyoruz. Bunun yanı sıra konforlu seyahat etme isteğimiz ve sorumluluklarımız seyahat hayallerimize çoğunlukla engel oluyor. Ama şunu unutmamak gerekiyor ki; konfor aslında o kadar da önemli bir şey değil ve acil olarak nitelendirdiğimiz sorumluluklar hiçbir zaman bitmez.

6.Çok Fazla Çalışmak

Etrafındaki başka şeylere değer vermeyen çoğu insan bunu yapar. Çalışmak önemlidir. Fakat zaman zaman dinlenmeyi de unutmamak gerekir.

7.Yeni Şeyler Öğrenmeyi Bırakmak

Birçok insan tek bir kabiliyetin yeterli olduğuna inanır. Doğru, bir kabiliyetinizin olması iyi bir şeydir. Fakat sürekli gelişim sadece mesleki ilerleme için daha fazla fırsatı getirmekle sınırlı kalmaz, aynı zamanda kendinize güveninizi sağlayarak sizi diğer insanlardan farklı kılar.

8.Nefret Ettiğiniz Bir İşi Yapmak

Çoğunlukla kendi kararsızlığımızdan ve konforlu alanımızdan vazgeçme konusundaki isteksizliğimizden dolayı nefret ettiğimiz bir yerde çalışmaya devam ederiz. Fakat bilmeliyiz ki; risk almazsak ve hayatımızda bazı değişikliklere fırsat vermezsek, hiçbir ilgimizin olmadığı bir işte yok olup gidebiliriz.

9.Çok Hayal Kurup Az Şey Yapmak

İsteklerinizi gerçekleştirmek için hiçbir adım atmazsanız, her şey sadece bir hayal olarak kalır. Hayatınızı uygun koşulları bekleyerek geçirirseniz, bir gün hiçbir şansınızın kalmaması sonucu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2019, 22:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER