Vakıflar Genel Müdürlüğünden Sur esnafına destek

- Vakıflar Bölge Müdürü Evsen: - "Sur ilçesinde kira getirisi olan vakfa ait 650 gayrimenkul var. Mağdur olan esnaf için aldığımız kararla, bu yıl bu gayrimenkullerin kirasına zam yapılmayacak"

Vakıflar Genel Müdürlüğünden Sur esnafına destek

DİYARBAKIR (AA) - Vakıflar Genel Müdürlüğünce, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör saldırıları nedeniyle mağdur olan esnafın vakfa ait işyerlerine kira zammı yapılmayacak.

Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sur ilçesinde yaşanan olaylardan sonra birçok esnafın vakfa başvurarak, sıkıntılarını dile getirdiğini söyledi.

Evsen, mağduriyet yaşayan esnafa imkanlar dahilinde destek olmak istediklerini belirterek, ilçede vakfa ait kira getirisi olan 650 işyerinin bulunduğuna işaret ederek, şöyle dedi:

"Sur ilçesinde kira getirisi olan vakfa ait 650 gayrimenkul var. Mağdur olan esnaf için aldığımız kararla, bu yıl bu gayrimenkullerin kirasına zam yapılmayacak, ödemeler konusunda da kolaylık sağlanacak. 2015 yılının kira bedeli geçerli olacak. Kiralar 100 ile 12 bin lira arasında."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER