TV Programındaki Sözlere 'Atatürk'e Hakaret' Soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturmasının yanı sıra, CHP de, Mustafa Kemal Atatürk ve manevi kızı Afet İnan hakkındaki söylemlere ilişkin suç duyurusunda bulundu.

TV Programındaki Sözlere 'Atatürk'e Hakaret' Soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, bir televizyon kanalındaki programda Atatürk'e hakaret edildiği iddiası üzerine soruşturma başlatıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, "Tvnet'te yayınlanan Derin Tarih adlı programda Atatürk'e hakaret edildiği iddiası üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı" denildi.

CHP DE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

CHP, bir televizyon kanalında yayımlanan programda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve manevi kızı Afet İnan'a hakaret edildiği gerekçesiyle, programdaki konuşmacılar ve kanalın sorumlu müdürü hakkında suç duyurusunda bulundu.

Programda, Atatürk'ün itibarsızlaştırılmaya çalışılarak, "İnan'ın, manevi kızı değil, Atatürk'le gönül ilişkisi olan biriymiş gibi" anlatıldığı öne sürülen dilekçede, konuşmacıların kullandıkları ifadelerden örneklere yer verildi.

Dilekçede, Süleyman Yeşilyurt, Yavuz Bahadıroğlu ve Mustafa Armağan ile televizyonun sorumlu müdürü hakkında kamu davası açılması talep edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER