Teröristlerin üzerinden "keşif notları" çıktı

- Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde önceki gün etkisiz hale getirilen PKK'lı 3 teröristin üzerinde güvenlik güçlerine pusu amaçlı tutulduğu değerlendirilen keşif notları bulundu - Teröristlerin, "keşif" başlığıyla tuttukları notta polislerin, servis araçlarının kalkış saatleri ve seyir güzergahları ile yemek yedikleri yerler ve çelik yelek giyip giymediklerine ilişkin bilgiler yer alıyor

Teröristlerin üzerinden

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde önceki gün etkisiz hale getirilen PKK'lı 3 teröristin üzerinden keşif notları çıktı.

Şehitlik Mahallesi'nde önceki gün kontrol amacıyla yanlarına yaklaşan polis ekiplerine silahlı saldırıda bulunmaları sonucu etkisiz hale getirilen 3 teröristin üzerinde yapılan aramada 3 tabanca, 4 şarjör ve koltuk altı tabanca kılıfının yanı sıra pusu amaçlı hazırlandığı değerlendirilen iki keşif notu bulundu.

Teröristlerin, "keşif" başlığıyla tuttukları notta polis servis araçlarının hangi saatte nereden geçtiğine ilişkin bilgiler yer alıyor.

Yunus ekibindeki iki polis memurunun da takibe alındığının anlaşıldığı notlarda, polislerin yemek yedikleri yerler ve çelik yelek giyip giymediklerine ilişkin detaylar da bulunuyor.

Ayrıca, notlarda polis lojmanlarındaki kulübelerde görevli bekçi ve polislerin sayısı ile servis araçlarının kavşaklarda ve kırmızı ışıkta bekleme sürelerine ilişkin bilgiler de dikkati çekiyor.

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde 24 Aralık'ta terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirilmiş, kaçan 3 terörist yakalanmıştı. Etkisiz hale getirilen teröristlerden Sezgin Demirok'un, Yeni İhya Der Başkanı ve HÜDA PAR üyesi Aytaç Baran'ın yaşamını yitirdiği saldırının faili olduğu belirlenmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER