Teröristler okulu "harabe"ye çevirdi

- Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerin önce tahrip edip onarıma başlanacağı sırada da ateş verdikleri Mardinkapı İlkokulu/Ortaokulu, terör örgütünün bölgedeki binalarda oluşturduğu tahribatı gözler önüne seriyor - Teröristlerce masa ve sıraların yakılıp büyük zarar verilen okulda, panolara asılan resimlerde bile mermi izleri bulunuyor

Teröristler okulu

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırıları sonucu adeta "harabe"ye dönen Mardinkapı İlkokulu/Ortaokulu, terör örgütünün bölgedeki binalarda oluşturduğu tahribatı gözler önüne seriyor.

7 Haziran Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından kırsaldaki saldırılarını şehir merkezlerine ve ilçelere taşıyarak, hendek kazıp barikat kuran, yollara, hendeklere ve barikatlara patlayıcı tuzaklayan PKK'lı teröristler, yaşamı hiçe sayan saldırılarında bölgedeki birçok eğitim kurumunu da hedef alıyor.

"Karargah" gibi kullanarak ateşe verdikleri birçok okulu kullanılamaz hale getiren teröristler, çocukları eğitimden mahrum bırakan saldırılarını sürdürüyor.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağının sürdüğü 6 yerleşim yerinden biri olan Hasırlı Mahallesi'nde bulunan ve teröristlerin önce tahrip edip onarıma başlanacağı sırada da ateş verdiği Mardinkapı İlkokulu/Ortaokulu, terör örgütünün bölgedeki binalarda oluşturduğu tahribatı gözler önüne seriyor.

Teröristlerce masa ve sıraların yakılıp büyük zarar verilen okulda, öğrenciler tarafından çizilen ve sınıflardaki panolara asılan resimlerde bile mermi izleri bulunuyor.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 14 Ekim'de terör örgütü PKK mensuplarının yakalanması, hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması için gerçekleştirilen operasyonlar sırasında, evler, iş yerleri ve ibadethanelerin yanı sıra Mardinkapı İlkokulu/Ortaokulu'nu da hedef alan teröristler, kapısını kırarak girdikleri okulu "karargah" gibi kullanmıştı.

Teröristlerce büyük oranda tahrip edilen okulda İl Milli Eğitim Müdürlüğünce onarım çalışması başlatılmıştı. Onarım çalışmaları kapsamında iskelelerin kurulduğu okulu "karargah" gibi kullanmaya devam eden ve çimento torbalarını kendilerine siper yapan teröristler, aralık ayında yürütülen operasyonlar sırasında okulun etrafını saran güvenlik güçlerince köşeye sıkıştırılınca binayı ateşe verip kaçmıştı. Teröristlerin saldırıları sonucu okul kullanılamaz hale gelmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER