Sur'daki terör operasyonu

- Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik sürdürülen operasyon havadan görüntülendi - Kayıtlarda, teröristlerin güvenlik güçlerine yönelik pusu hazırlığı ile havadan görüntü alınmasını engellemek için cadde ve sokaklara astığı brandalar yer alıyor

Sur'daki terör operasyonu

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik yürütülen operasyon havadan görüntülendi.   

İlçede Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahalleleri ile Gazi Caddesi'nde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından asker ve polis ekiplerinin katılımıyla gerçekleştirilen operasyon kapsamlı şekilde sürdürülüyor.

Helikopterden basın mensuplarınca çekilen görüntülerde, PKK'lı teröristlerin güvenlik güçlerine yönelik pusu hazırlığı ile havadan görüntü alınmasını engellemek için labirenti andıran cadde ve sokaklara astığı brandalar yer aldı.

Kamera kayıtlarına, havadan görüntü alınmasını engellemek amacıyla teröristlerin yer yer ateş yakmaları da yansıdı.

Teröristlerce kazılan hendek ve kurulan barikatların dikkati çektiği görüntülerde, örgüt mensuplarınca ateşe verilen bazı binalardan dumanların yükselmesi de yer alıyor. 

Öte yandan, Sur'daki patlama ve silah sesleri, Yenişehir ilçesi ile kentin diğer bölgelerinden de duyuluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER