Sur'daki terör mağdurlarına yardım kampanyası

- Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Memiş: - "Kampanya ile Sur ilçesinde hendek ve barikatlara karşı mağdur olan ailelerin yanında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz"

Sur'daki terör mağdurlarına yardım kampanyası

DİYARBAKIR (AA) - Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Yunus Memiş, başlattıkları "Sur'daki muhacirlere ensar olalım" yardım kampanyası ile ilçede hendek ve barikatlar nedeniyle mağdur olan ailelerin yanında olduklarını hissettirmek istediklerini söyledi.

Diyarbakır'da İslami sivil toplum kuruluşları, terör saldırıları sonucu Sur ilçesini terk etmek zorunda kalan vatandaşlara yardım etmek amacıyla bir süre önce başlattıkları "Sur'daki muhacirlere ensar olalım" kampanyası ile ilgili Vali Hüseyin Aksoy'u ziyaret etti.

Görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Memiş, Vali Aksoy ile görüşmenin olumlu geçtiğini belirterek, kampanyaya destek sunduğu için Aksoy'a teşekkür ettiklerini belirtti.

İlçedeki mağdur halkın yanında olduklarını ifade eden Memiş, şöyle devam etti:

"Yardım kampanyasıyla ilgili Valiliğe geniş bilgilendirmede bulunduk. Sur ilçesinde hendek ve barikatlara karşı mağdur olan ailelerin yanında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. Sur'da halk kış aylarından dolayı sıkıntı yaşıyor. Kampanya Valilik ile koordineli devam edecek."

Kampanyaya ülkenin farklı illerinden olumlu tepkiler aldıklarını dile getiren Memiş, herkesten kampanyaya destek olmalarını beklediklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER