Şırnak'taki terör operasyonları

- Silopi'de aralarında çocukların da bulunduğu yaklaşık 100 kişi, güvenlik güçlerinin yoğun önlemleri arasında çatışma bölgesinin yakınındaki evlerinden tahliye edildi - Vatandaşlar güvenli bölgeye çıkarılmalarının ardından araçlarla ilçede sağlık ekiplerinin de hazır bulunduğu spor salonuna getirildi

Şırnak'taki terör operasyonları

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ın Silopi ilçesinde aralarında çocukların da bulunduğu yaklaşık 100 kişi, güvenlik güçlerinin yoğun önlemleri arasında çatışma bölgesinin yakınından tahliye edildi.

Güvenlik güçlerinin Silopi'de bölücü terör örgütü üyelerine yönelik operasyonu sürüyor.

TSK ve emniyet unsurlarınca ilçede düzenlenen "Şehit Polis Muhammet Onur Operasyonu"nda zaman zaman teröristlerle sıcak temas sağlanıyor.

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçede, çatışma bölgelerine yakın yerlerde oturan vatandaşların mağdur olmaması için önlemler alınıyor. 

Bu kapsamda, çatışma bölgesi yakınındaki Başak Mahallesi'nde oturan, aralarında çocukların da bulunduğu 100 kişi, güvenlik güçlerince tahliye edildi. Evlerinden ayrılmak isteyen vatandaşların talepleri üzerine güvenlik güçleri mahalleye geldi. Alınan yoğun güvenlik önlemlerinin ardından mahalle sakinleri, aralarında zırhlı araçların da bulunduğu konvoyun kontrolünde, çatışma bölgesinin yakınındaki evlerinden tahliye edildi.

Vatandaşlar güvenli bölgeye çıkarılmasının ardından araçlarla ilçedeki spor salonuna getirildi. Sağlık ekiplerinin de hazır bulunduğu salonda bir süre bekletilen vatandaşların daha sonra güvenli bölgelerde oturan akrabalarının yanına götürüleceği öğrenildi.

- En çok etkilenen çocuklar oldu

Terör örgütünün faaliyetlerinden olumsuz etkilenen vatandaşlar evlerini terk etmek zorunda kaldıklarını belirtti. Güvenlik güçlerinin kendilerini çatışma alanından çıkardığını ifade eden mahalle sakinleri, devlete güvendiklerini belirtti.

Çatışmalardan en çok etkilenen ise çocuklar oldu. Silah seslerinden çok korktuklarını dile getiren çocuklar,  yaşananları tedirgin gözlerle izliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER