Siirt-Şırnak karayolu 9 gün aradan sonra ulaşıma açıldı

- Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle 9 gün önce kapanan Siirt-Şırnak karayolu ulaşıma açıldı - Kar kalınlığının yer yer 2 metre ulaşması nedeniyle ekipler, çalışmalarını zor şartlarda gerçekleştirdi

Siirt-Şırnak karayolu 9 gün aradan sonra ulaşıma açıldı

SİİRT (AA) - Siirt-Şırnak karayolu 9 gün aradan sonra trafiğe açıldı.

Alınan bilgiye göre, bir süredir etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle 9 gün önce ulaşıma kapanan Siirt-Şırnak karayolu, karayolları ekiplerinin güçlükle sürdürdüğü aralıksız çalışma sonucu açıldı.

Breni Tepesi mevkisinde kar kalınlığının 2 metreye ulaşması nedeniyle yol açma çalışmaları zor şartlarda gerçekleştirildi. Yolda kaldığı için sürücüleri tarafından yol kenarına terk edilen araçların tipi nedeniyle kar altında kalmasının çalışmaları geciktirdiği belirtildi.

Siirt'te kar yağışı nedeniyle valilik bünyesinde kurulan ve Afet ve Acil Durumu Müdürlüğü (AFAD) tarafından yürütülen kriz merkezi sorumlusu Cahit Akkoyun, AA muhabirine, kapanan Siirt-Şırnak karayolunun 9 gün aradan sonra açıldığını söyledi.

Karayollarının Siirt ve Şırnak'taki ekiplerinin ortak çalışması sonucu yolun açıldığını dile getiren Akkoyun, "Pervari ilçesinin Doğan köyü yolu 3 metreyi aşan kar dolayısıyla kapandı. Bu yolumuzu da yarın ulaşıma açmış olacağız" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER