Siirt İl Jandarma Komutanlığı'nda terfi töreni

SİİRT (AA) - Siirt İl Jandarma Komutanlığında bir üst rütbeye terfi eden 99 asker için tören yapıldı.Jandarma Komutanlığında düzenlenen törende konuşan İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, alınan her rütbe ile sorumlulukların...

Siirt İl Jandarma Komutanlığı'nda terfi töreni

SİİRT (AA) - Siirt İl Jandarma Komutanlığında bir üst rütbeye terfi eden 99 asker için tören yapıldı.

Jandarma Komutanlığında düzenlenen törende konuşan İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, alınan her rütbe ile sorumlulukların artacağını söyledi.

Terfi alan teşkilat mensuplarının ilk rütbeyi taktığı gün gibi aynı şevk ve heyecan içinde görevlerini sürdüreceğine olan inancını dile getiren Atabay, şöyle konuştu:

"Şanlı ordumuz, Selçuklu döneminden beri var olan kahraman jandarma teşkilatımızla Malazgirt Meydan Muharebesinde büyük bir fedakarlık ve özveriyle halen devam eden terörle mücadele harekatına kadar birçok zafere, aziz Türk milletimizle beraber imza atmıştır. Ordu demek askerlik demek, amir komuta demektir. Jandarma teşkilatımızı, devletimizin diğer gözde kurumlarından ayıran en önemli özellik askeri disiplin ve emir komuta içinde hareket eden önemli bir kolluk kuvveti olma özelliğidir. Bir üst rütbeye terfi eden değerli silah arkadaşlarımızın yeni rütbeleriyle yetkileri artarken sorumlulukların da artacağını bilmelerini bir kez daha hatırlatmak isterim."

Tören, Vali Ali Fuat Atik, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat, Tuğgeneral Atabay ve İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay'ın bir üst rütbeye terfi eden 65 uzman jandarma ve 34 astsubayın rütbelerini takmasıyla sona erdi.

Törene, bir üst rütbeye terfi eden askerlerin aileleri de katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER