Protestan din adamları Diyarbakır'da

- Kurtuluş Kiliseleri Baş Pastörü Özbek'in de aralarında bulunduğu 12 ruhani lider, Vali Aksoy ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kışanak'ı ziyaret etti - Özbek: - "Bu korkunç girdaptan çıkılması için tüm tarafların barış için adım atması amacıyla yalvarmaya geldik"

Protestan din adamları Diyarbakır'da

DİYARBAKIR (AA) - Türkiye'deki 12 Protestan kilisesinin ruhani lideri, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ve Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ı ziyaret ederek bir süre görüştü.

Kurtuluş Kiliseleri Baş Pastörü İhsan Özbek'in de aralarında bulunduğu 12 ruhani lider, Vali Aksoy'u ziyaretleri sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile bir araya geldi. 

Özbek, görüşme sonrası Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde yaptığı açıklamada, bölgede yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

İnsanların çektiği korkunç acı ve ölümlere seyirci kalamamanın yükü altında olduklarını, nefret, öfke ve çatışmanın çözüm getirmediğini kaydeden Özbek, "Bu korkunç girdaptan çıkılması için tüm tarafların barış için adım atması amacıyla yalvarmaya geldik. Gözyaşları ve çatışma dumanları arasında gözler göremez, akıllar düşünemez. Barış ve iyilik için adım atılamayan bu ortamda, 'duralım, yeniden düşünelim' denmesi için yalvarmaya geldik" diye konuştu.

Ülkede barış içinde ve kardeşçe yaşama umutları olduğunu, bu umudun kilise önderlerini Diyarbakır'da buluşturduğunu aktaran Özbek, halkın iradesini yansıtan Meclisin, Cumhurbaşkanı'nın, hükümetin ve yerel yöneticilerin el ele vermesi gerektiğini belirtti.

"Konumunuz ne olursa olsun, bütün yurttaşlarımıza yalvarıyoruz, yarın olacak barışı bugüne çekmek için elinizi uzatın. Biz ülkemizi seviyoruz, en büyüğünden en küçüğüne kadar hem yöneticilerimizi hem de halkımızı her zaman dualarımızla bereketliyoruz. Sadece dua etmekle kalmayıp ülkemize barış gelene kadar bizler her kapıyı çalacağız" ifadesini kullanan Özbek, Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile görüşmek için randevu talebinde bulunacaklarını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER