Operasyon bölgesindeki güvenlik güçlerine moral yemeği

- Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK üyelerine yönelik operasyonlarını sürdüren asker ve polislerin eşleri, başka bölgelerden operasyona katılan güvenlik güçlerine hazırladıkları yemekleri gönderdi - Yemek paketlerinden birinin üzerine iliştirilen, "Allah'ım babamı ve sizi korusun" yazılı not herkesi duygulandırdı - Polis eşlerinden H.B: - "Operasyon bölgesinde mağdur olan vatandaşlara da yemek desteği sunmak isteriz. Onlar da bizim kardeşlerimiz. Hepimiz insanız aynı bayrağın altında yaşıyoruz"

Operasyon bölgesindeki güvenlik güçlerine moral yemeği

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik operasyonlarını sürdüren güvenlik güçlerinin eşleri, başka bölgelerden gelerek operasyonlara destek veren asker ve polislere moral amacıyla hazırladıkları yemekleri gönderdi.

Sur'da 28 Kasım'da Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği, polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Adem Erdur'un şehit olduğu saldırının ardından başlatılan kapsamlı operasyonlar sürüyor.

Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahalleleri ile Gazi Caddesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan operasyonlara başka bölgelerden gelerek gece gündüz demeden soğuk havaya rağmen cansiparane görev yapan asker ve polisler için meslektaşlarının eşleri evlerinde yemek hazırlıyor.

Kentte ikamet eden polis ve asker eşleri hazırladıkları yemekleri, farklı kentlerden operasyon bölgesine gelerek günlerdir kumanya ile karınlarını doyuran güvenlik güçlerine ulaştırdı.

- "Allah'ım babamı ve sizi korusun"

Yemek hazırlarken annelerine destek olan çocuklardan birinin yazdığı, yemek paketlerinden birinin üzerine iliştirilen, "Allah'ım babamı ve sizi korusun. Allah'ım polis abilerimi aslanlardan, kaplanlardan ve kötü insanlardan koru" yazılı not herkesi duygulandırdı.

Polis eşlerinden H.B, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede görev yapmak için diğer illerden gelen asker ve polisler için moral amaçlı yemek hazırlamaya başladıklarını söyledi.

- "Diyarbakırlı kadınlar da bize destek olmak istedi"

Bölgedeki asker ve polislerin sürekli dışarıda soğuk havada görev yaptıklarını ifade eden H.B, şöyle dedi:

"Televizyonlarda gazetelerde görüyoruz zor şartlarda sivil halkı korumak için görev yapıyorlar. Operasyon bölgesinde yiyecek alabilecekleri bir yer de yok. Arkadaşlarla onlar için bir şeyler yapmaya karar verdik. Onlara yemek yaparak destek sunmak istedik. Polis ve askerlerin eşleri dışında Diyarbakırlı kadınlar da bize destek olmak istedi."

Yemek yapmanın yanı sıra bölgedeki asker ve polislerin kirlenen kıyafetlerini de yıkayabileceklerini dile getiren H.B, dışarıdan gelen asker ve polislerin ailelerinden uzakta olduğu için desteğe ihtiyaçları olduğunu aktardı.

H.B, çocuklarının dahi şehir dışından gelen güvenlik güçlerinin durumunu düşündüğü anlatarak, "Kurabiye, pasta yapıyoruz, boğazlarından geçmiyor. 'Anne onlara götürün, biz burada yeriz' diyorlar. Eşlerini çocuklarını geride bırakıp bölgenin güvenliği için buralara gelmişler" diye konuştu.

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı mahallelerdeki vatandaşlara da hazırladıkları yemeklerden vermek istediklerini belirten H.B, "Operasyon bölgesinde mağdur olan vatandaşlara da yemek desteği sunmak isteriz. Onlar da bizim kardeşlerimiz. Hepimiz insanız ve aynı bayrağın altında yaşıyoruz. Kabul ederlerse onlara da vermek isteriz'' ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER