Öğrencilerden "roketli" protesto

- Kilis'te üniversite öğrencileri, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Suriye'de yaşanan olayları, deney için yapılan roketleri havaya salarak protesto etti - KYÜ Rektörü Prof. Dr. Güvenç: ''Bugün roket atıldı ama bu barışı desteklemek amacıyla atılan su roketleriydi"

Öğrencilerden

KİLİS (AA) - Kilis 7 Aralık Üniversitesi (KYÜ) öğrencileri tarafından deney için yapılan roketler, barış ve kardeşlik için havaya salındı.

KYÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, amaçlarının Suriye'deki iç savaşı ve son günlerde Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaşanan terör olaylarını protesto etmek olduğunu belirtti.

Muallim Rifat Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen bilimsel etkinliğe tüm bölümlerden katılım olduğunu ifade eden Güvenç, "Üniversitemizde olaylara tepki niteliğinde bilimsel bir şenlik düzenlemekteyiz. Bugün roket atıldı ama bu barışı desteklemek amacıyla atılan su roketleriydi" diye konuştu.

Öğrencilerden Merve Deveci ise barış ve kardeşlik içerisinde yaşamak istediklerini, bunu anlatmak için de roketleri çiçek mahiyetinde attıklarını kaydetti.

Suriyeli öğrenci Nur Amela da şiddetin her türlüsünü kınadıklarını belirterek, "Biz roket yaptık ama savaş için değil, barış ve bilime katkı sağlamak için" dedi.

Hakan Akdağ ise memleketi Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen saldırıları protesto ettiğini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER