Nusaybin'de sokağa çıkma yasağının kaldırılması

- Uygulamanın kaldırılmasının ardından, ilçedeki binalar ile elektrik ve su hatlarında terör olayları nedeniyle yaşanan tahribat ortaya çıktı - Nusaybin esnafı, uygulamanın sona ermesinin ardından dükkanlarını açtı

Nusaybin'de sokağa çıkma yasağının kaldırılması

MARDİN (AA) - Mardin'in Nusaybin ilçesinde, sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından terör olayları nedeniyle tahrip olan evler ile elektrik ve su hatlarının onarılmasına başlandı.

 

Abdulkadirpaşa, Fırat, Dicle, Yenişehir mahallelerinde 14 Aralık'ta ilan edilen ve 21 Aralık'ta ilçe genelini kapsayan uygulamanın kaldırılmasından sonra esnaf iş yerlerini açtı.

Günlük yaşamın normale dönmeye başladığı ilçede, sokağa çıkan çocuklar da uzun süredir ilk kez oyun oynama imkanı buldu.

Terör olayları nedeniyle evleri tahrip olan vatandaşlar, onarım ve temizlik çalışmalarına başladı. Nusaybin Belediyesine bağlı ekipler, biriken çöpleri topladı.

Elektrik dağıtım firması ile su ve kanalizasyon işleri görevlileri ise Kışla ve Zeynelabidin mahallelerinde tahrip olan su ve elektrik hatlarını onarıyor.

Hacılar Mezarlığı girişinde içinde dini kitaplar bulunan ahşap kutuda da mermilerin isabet etmesi sonucu zarar oluştuğu görüldü.

İlçenin diğer mahallelerinden bazı vatandaşlar, evleri tahrip olan kişileri ziyaret ederek "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER