Mevlit Kandili

- Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, mesaj yayımladı

Mevlit Kandili

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Peygamberimizin öğütlerine, telkinlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulan bir dönemde yaşandığını bildirdi.

Şahin, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, Peygamberin doğumuyla, insanlığın önünde aydınlık bir devir açıldığını belirtti.

Hazreti Peygamberin öğütlerine, telkinlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulan bir çağda yaşadığımızı aktaran Şahin,

"Resul-i Ekrem Efendimizin varlık alemini şereflendirmesini idrak ettiğimiz bugün O'nunla gelen vahyin ışığı gönüllerimizi bir kez daha aydınlatsın. Vatanımız, gönül coğrafyamız ve tüm insanlık için Mevlid Kandili'nin barış, bereket ve selamete vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyor, tüm İslam aleminin kandilini kutluyorum."

AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik ise 1444 yıl evvel insanlığın yoldan çıkarak karanlığa düştüğü, iyiyi ve kötüyü ayırt edemez bir hale geldiği dönemde Hazreti Muhammed'in alemlere rahmet olarak dünyaya geldiğini belirtti.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer de bu gecenin Hz. Muhammed'in dünyaya gelişinin yıl dönümü olduğunu vurgulayarak, "Mevlit Kandili, Peygamberimizin yaşayışını, hadisi şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır. Peygamberimizin doğumuyla birlikte, insanlığın önünde aydınlık bir devir açıldı" ifadelerini kullandı. 

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci de adaletin, merhametin, bağışlamanın, dostluğun, kardeşliğin ve sevmenin Hz. Muhammet'den öğrenilmesi gerektiğini kaydetti. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER