Mehmetçik'ten Silopili çocuklara "şefkat eli"

- Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Silopi'de evlerinden çıkamayan aileleri ziyaret eden askerler, çocuklara meyve suyu, çikolata ve şeker ikram etti - Çocuklar, evlerini ziyaret eden askerleri öperek karşıladı - El yapımı patlayıcı yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçiren güvenlik güçleri, operasyonlarını kararlılıkla sürdürüyor

Mehmetçik'ten Silopili çocuklara

ŞIRNAK (AA) - Güvenlik güçlerinin operasyonlarının ve sokağa çıkma yasağının sürdüğü Şırnak'ın Silopi ilçesinde evlerinden çıkamayan aileleri ziyaret eden Mehmetçik, çocuklara meyve suyu, çikolata ve şeker ikram ediyor.

Silopi'nin teröristlerden temizlenmesi, kurulan barikatların kaldırılması, kazılan hendeklerin kapatılması, patlayıcı tuzaklarının imhası amacıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından TSK ve emniyet mensuplarının katılımıyla başlatılan "Şehit Polis Muhammet Onur Operasyonu" devam ediyor.

Başak Mahallesi'ndeki meydanı teröristlerden temizleyen ve PKK mensuplarınca "karargah" olarak kullanılan binaya bir süre önce Türk bayrağı asan güvenlik güçleri, operasyonlarını kararlılıkla sürdürüyor.

Operasyonlar sırasında güvenlik güçleri ile teröristler arasında sık sık "sıcak temas" sağlanıyor. Çatışmaların önceki günlerde yoğunlaştığı Başak Mahallesi'nde güvenlik güçleri, çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdi. Mahalledeki birçok sokağı teröristlerden temizleyen güvenlik güçleri, bölücü terör örgütü mensuplarınca mevzi olarak kullanılan evlerde de arama yaptı.

Teröristlerin el yapımı patlayıcı yapımında kullandığı çok sayıda malzemeyi ele geçiren güvenlik güçleri, bazı yerlerde amonyum nitrat çuvalları buldu.

- Mehmetçik'ten çocuklara ikramlar

Bu arada, operasyonların sürdüğü bölgelere yakın yerlerde yaşayan halkın mağdur olmaması için de tedbirler alınıyor. Bu kapsamda hazırlanan gıda paketleri, güvenlik güçlerince bölge halkına dağıtılıyor.

Başak Mahallesi'nde evlerinden çıkamayan aileleri ziyaret eden Mehmetçik, çocuklara meyve suyu, çikolata ve şeker ikram etti. Çocuklar ise evlerini ziyaret eden askerleri öperek karşıladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER