Mardin'de kar yağışı

- Valilik: "112 Acil Çağrı Merkezi'ne 224 vaka ihbarı gelmiş olup vakaların tamamının ilgili sağlık kuruluşlarına sevki yapılmıştır"

Mardin'de kar yağışı

MARDİN (AA) - Mardin'de hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı nedeniyle 112 Acil Çağrı Merkezi'ne 224 vaka ihbarının geldiği ve bu kişilerin ilgili sağlık kuruluşlarına sevklerinin yapıldığı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ve bazı ilçelerde iki gündür devam eden kar yağışından kaynaklanan olumsuz etkileri azaltmak ve kamu hizmetlerindeki aksamalara hızlı ve etkin müdahale etmek üzere kurulan Kriz Koordinasyon Merkezinin, çalışmalarına 24 saat esasına göre devam ettiği belirtildi. 

Kar yağışı nedeniyle Mardin'de bazı yerleşim yerlerinin yolunun ulaşıma aralıklarla kapandığı bilgisi verilen açıklamada, ilgili birimlerin yoğun çalışmaları ile bu yolların açılması için çalışmaların hızla sürdüğü aktarıldı.

Trafo patlamaları ve aşırı yüklenme nedeniyle elektrik verilemeyen 18 yerleşim birimi için de çalışmaların devam ettiğine değinilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"112 Acil Çağrı Merkezi'ne 224 vaka ihbarı gelmiş olup vakaların tamamının ilgili sağlık kuruluşlarına sevki yapılmıştır. İlimizin çevre illerle bağlantı yollarının sürekli açık tutulması için karayolları ekiplerince tuzlama, küreme ve genişletme çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Diyarbakır, Midyat ve Kızıltepe çıkışlarında yol ve seyir güvenliği konusunda kontrol ve bilgilendirmeler trafik ekiplerince yapılmaktadır. Vatandaşların can ve mal güvenliği açısından gerekli nitelikleri taşımayan araçlar geri çevrilmektedir."

Açıklamada, vatandaşların kar yağışı, don ve buzlanmanın etkili olduğu gün ve saatlerde mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmamaları, trafiğe çıkmak zorunda kaldıkları takdirde kar lastiği, zincir, takoz ve çekme halatı gibi tedbirleri almaları istendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER