Kütüphane ve kültür merkezine yönelik terör saldırısı

- PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcı ve molotofkokteyli atılması sonucu yanan kültür merkezi ve halk kütüphanesindeki tahribat saldırının boyutunu gözler önüne serdi - Binanın kullanılamaz hale geldiği saldırıda kültür merkezindeki sinema salonu ve kütüphanedeki kitaplar tamamen yandı

Kütüphane ve kültür merkezine yönelik terör saldırısı

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta, kültür merkezi ve halk kütüphanesinin bulunduğu bina, terör örgütü PKK üyelerince düzenlenen saldırıda kullanılamaz hale geldi.

Yeni Mahalle'de Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı Şırnak Kültür Merkezi ve Halk Kütüphanesinin bulunduğu binaya personel ve öğrencilerin içeride olduğu sırada teröristlerce el yapımı patlayıcı ve molotofkokteyli atılması sonucu çıkan ve 4 kişinin yaralandığı yangın itfaiye ekiplerince güçlükle kontrol altına alındı.

Binanın kullanılamaz hale geldiği saldırıda kültür merkezindeki sinema salonu da zarar gördü.

Kütüphanedeki binlerce kitaptan büyük bölümünün yandığı saldırıda geriye kalan kitaplar da yangın söndürme çalışmaları sırasında zarar gördü.

Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri yangın söndürme çalışmalarının tamamlanmasının ardından binaya gelerek incelemelerde bulundu.

Yangında hasar görmeyen bazı eşyalar binadan çıkartılırken, saldırı nedeniyle oluşan zararın maliyetinin yaklaşık 20 milyon lira olduğu belirtildi.

Saldırıda yaralananların tedavileri sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER