Kurtalanlı lise öğrencileri Avrupa yolcusu

- Kurtalan Fatıma Zehra Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Öğrencileri, "Erasmus Öğrenci Hareketliliği" projesi kapsamında Avrupa’nın çeşitli ülkelerine gidecek.

Kurtalanlı lise öğrencileri Avrupa yolcusu

SİİRT (AA) - Kurtalan Fatıma Zehra Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Öğrencileri, "Erasmus Öğrenci Hareketliliği" projeleri kapsamında Avrupa’nın çeşitli ülkelerine gidecek.

Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysal Polat, yaptığı açıklamada, Kurtalan Fatıma Zehra Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin, hazırladıkları SPİ hastalığına yakalanan çocukların tedavi ve eğitimi konulu proje ile Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde eğitim çalışmaları yapma hakkı kazandığını söyledi.

Polat, Kurtalan Fatıma Zehra Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi bölümünde okuyan öğrencilerden oluşan 4 grubun 4 öğretmen eşliğinde eğitim çalışması için Almanya, Çek Cumhuriyeti, Hollanda ve Romanya’ya gideceğini kaydetti.

Çek Cumhuriyeti'ne gidecek öğrenciler, Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürü Polat ile birlikte Kurtalan Kaymakamı Oktay Ateş’i makamında ziyaret ederek, Avrupa ülkelerini görecek olmanın heyecanını paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER