Kurtalan'da zabıta ekiplerinin fırın denetimleri

Kurtalan'da zabıta ekiplerinin fırın denetimleri

SİİRT (AA) - Kurtalan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin fırınlardaki denetimlerinde gerekli koşulları yerine getirmeyen işletme sahiplerine uyarılarda bulunuldu.

Zabıta Müdürü Emin Akşam, gazetecilere yaptığı açıklamada, vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli hizmet alması amacıyla düzenlenen denetim ve kontroller çerçevesinde gerekli şartları yerine getirmeyen işletmecilere uyarılarda bulunulduğunu bildirdi.

Akşam, fırınların genel denetiminde ekmek üretiminde gramaj kontrolünün yanı sıra iş yerinin genel temizliği ve çalışma ortamlarının hijyen yönünden incelendiği, ürünlerin saklanma koşullarına bakıldığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Denetimlerde yaptığımız uyarılara dikkat edilip edilmediğini ise bir sonraki kontrolümüzde inceleyip gerekirse cezai işlem uygulayacağız. Denetimlerimizde ekmekler kalite yönünden de inceleniyor. Ürünlerin iyi pişirilip pişirilmediği yönündeki kontrollerimizi de yapıyoruz. Denetim yaparken iş yerlerimize de aynı zamanda rehberlik etmiş oluyoruz. Halkımızın iş yerlerinin düzenli bir şekilde denetlendiğini bilmeleri de gerekiyor. Bu sayede vatandaşlarımız fırınlardan güvenle ekmeğini alıp üretim merkezlerinin temiz ve hijyenik olduğunu da öğreniyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER