İzmir, yeni yılı 15 bin havai fişek ile karşılayacak

- Folkart Towers'tan yapılacak 7 dakikalık havai fişek gösterisinin İzmir semalarında eşsiz görüntülere sahne olacağı belirtildi

İzmir, yeni yılı 15 bin havai fişek ile karşılayacak

İZMİR (AA) - İzmir, 2016’yı Folkart Towers’tan yapılacak havai fişek gösterisi eşliğinde karşılayacak.

Folkart Towers'tan yapılan açıklamada, geçen yıllarda olduğu gibi 2016'yı da görsel bir şölenle karşılamak için hazırlık yapıldığı belirtildi.

Açıklamaya göre aralarında yabancı ses, ışık ve gösteri uzmanlarının bulunduğu 50 kişilik ekibin yaklaşık 2 aydır üzerinde çalıştığı gösteri, yeni yılın ilk saniyelerinde başlayacak. İzmir’in her köşesinden görülebilecek olan yaklaşık 7 dakikalık gösteride 14 bin 474 havai fişek kullanılacak ve iki kule arasına ışık şelalesi kurulacak. Gösteri ayrıca canlı yayın ile tüm Türkiye’de izlenebilecek.

Yeni yıla Folkart Towers'tan atılan havai fişeklerin muhteşem gösterisi ile girmenin gelenek haline geldiğini, geleneğin önümüzdeki yıllarda da süreceğini ifade eden Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, açıklamada şunları kaydetti:

"Folkart Ailesi olarak bundan tam 10 yıl önce hayallerimizle yola çıktık. İzmir'i dünya kenti yapma hayaliyle çalışmaya devam ediyoruz. Yeni bir yıl, yeni umutlar demek. 2016'nın başta İzmir olmak üzere ülkemize ve tüm dünyaya barış, sağlık, mutluluk getirmesini diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER