İstanbul’da helikopter düştü

İstanbul Beylikdüzü'nde kuleye çarpan yangın söndürme helikopteri düştü.

İstanbul’da helikopter düştü

İstanbul Beylikdüzü'ndeki TÜYAP otoparkı yakınına helikopter düştü. Televizyon kulesine çarparak düştükten sonra yanmaya başlayan helikopterin parçaları E-5 karayoluna düştü. Düşen helikopterin Eczacıbaşı'na ait olduğu belirlendi. İstanbul Valisi Vasip Şahin 5 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Habertürk muhabiri Müslim Sarıyar'ın edindiği bilgiye göre TÜYAP otoparkı ile Büyükçekmece Mezarlığı'nın arasındaki boş alana düşen Eczacıbaşı'na ait helikopter İstanbul'dan Bilecik'e gidiyordu.

Haberturk.com'un Eczacıbaşı Grubu'ndan edindiği ilk bilgiye göre, helikopterde, Eczacıbaşı Yapı Grubu'ndan bir yönetici ve yabancı misafirler bulunuyordu. 

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükçekmece'deki helikopter kazasında ilk belirlemelere göre, 5 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

BELEDİYE BAŞKANI: CENAZELER VAR

Büyükçemekece Belediye Başkanı Hasan Akgün, "Burada 5 kişinin cenazesi var. Yangın söndürme helikopteri değil. Özel bir helikopter olduğu söyleniyor. Bölgemizdeki helikopter firmalarıyla görüştük, İstanbul tarafından gelen bir helikopter olduğu kesin. Kuleye çarptığı yönünde kesinlik yok, sisten dolayı gözükmüyor." dedi. Bölgede yoğun sis olduğunu söyleyen Akgün, "E-5 Karayolu Edirne yönünde trafiğe kapalı" dedi.

GÖRGÜ TANIĞI ANLATTI

Görgü tanığı Şeyhmuz Demir şunları söyledi:

"Olay gerçekleştiğinde Büyükçekmece'ye doğru ilerliyordum. Yoğun bir sis vardı. Büyük bir ses duyduk. Ya kuyruk kısmı bir yere çarptı, büyük bir gürültüyle yolun sağ tarafına düştü. Helikopterin parçaları birkaç araca da geldi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER