HÜDA PAR’dan DİKA'ya ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Yanaç, DİKA Genel Sekreteri Altındağ'ı ziyaret etti.

HÜDA PAR’dan DİKA'ya ziyaret

MARDİN (AA) - HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Yanaç, Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ'ı ziyaret etti.

Yanaç, GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Mardin İl Başkanı Şehmus Akman, İl Başkan Yardımcısı Mehmet Arasan ile birlikte Altındağ'ı ziyaret ederek bölgedeki yaşanan sorunları dile getirdi.

 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Altındağ, DİKA’nın bölgede yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yanaç, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, son aylarda yaşanan çatışmalardan dolayı hem esnafın hem de sanayicilerin çok ciddi sıkıntılar yaşadığını söyledi.

HÜDA PAR olarak bu sıkıntıları gündeme getirmek ve çözüm yollarını aramak amacıyla kapsamlı bir çalışma yaptıklarını aktaran Yanaç, yapılacak çalışmanın ardından söz konusu sıkıntıları hükumetin gündemine taşıyacaklarını ifade etti.

Yanaç, şöyle konuştu:

"Bugün çok sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Hem insan göçü hem sermaye göçü ve bunlardan daha da önemlisi bir beyin göçü ile sonuçlanacak bir süreci yaşıyoruz. Bunların önüne geçmek için şu an ziyaretlerimize ağırlık vermişiz. Diğer illerde olduğu gibi bugün Mardin’de de DİKA başta olmak üzere sanayicilerle bir araya geldik, karşılık olarak görüş alış verişinde bulunduk. Herkesin güvenlik konularına odaklandığı bir dönemde eğer sanayimizi ihmal edersek gelecekte telafisi mümkün olmayacak bir durumla karşılaşabiliriz. Bunun olmaması için kalkınma ajansları nezdinde bir takım girişimlerde bulunuyoruz. Edineceğimiz ortak kanaatleri gerekli yerlere ulaştıracağız inşallah. Bu konunun üzerine biraz daha eğileceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER