Hayırsever pastaneci Suriyeli çocukları unutmadı

- Adıyaman'da hayırsever işletmeci, yılbaşı gecesi Suriyeli çocuklara pasta dağıtarak yeni yıllarını kutladı

Hayırsever pastaneci Suriyeli çocukları unutmadı

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'ın Kahta ilçesinde bir hayırsever, Suriyeli çocukların evlerini ziyaret ederek, onların yeni yılını kutladı.

İlçede pastane işleten Zeynal Şen, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Kahta'ya sığınan Suriyeli aileleri ziyaret ederek, yeni yılda onlara barış dileyerek çocuklara yaş pasta ikram etti.

Şen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu gecede en çok çocukların sevinmesi gerektiğini belirterek, savaş, ölüm ve bombalardan kaçarak Türkiye'ye sığınan milyonlarca insanın hüzünlü bir yılbaşı geçirdiğini anımsattı.

Yeni yıla girmenin mutluluğunu yaşarken savaştan kaçan çocukların aklına geldiğini ifade eden Şen, "Onları bir nebze olsun sevindirmek için çeşitli pasta paketleri hazırladım. Onların yüzündeki mutluluğu görmek bizleri ziyadesiyle sevindirdi. Rabbim onlara savaşsız ve barış dolu yıllar nasip etsin" diye konuştu.

Ziyarete eşlik eden Kahta Gönüller Platformu Sözcüsü Sebahattin Karakayalı da ilçede çok sayıda Suriyeli aile olduğunu, platform olarak onlara sürekli yardım yaptıklarını hatırlattı.

Suriyeli Mustafa Kani de tek dileklerinin savaşın bitmesi ve yeni yılı vatanlarında kutlamak olduğunu kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER