Haliliye Belediyesinden telefon dolandırıcılığı uyarısı

- "Kentimizde belediye başkanları, yardımcıları ve yetkililerinin isimleri kullanılarak yapılan aramalarla, vatandaşlardan para veya menfaat temini yönünde talepler gelmektedir. Vatandaşlarımızın bu konuda dolandırıcılara karşı tedbirli olmaları, bu ve benzer durumlarda emniyet yetkilileriyle irtibata geçmeleri gerekmektedir"

Haliliye Belediyesinden telefon dolandırıcılığı uyarısı

ŞANLIURFA (AA) - Haliliye Belediyesince telefon dolandırıcılığına karşı uyarı yapıldı.

Haliliye Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların dolandırıcılıklara karşı tedbirli olması istendi.

Telefon dolandırıcılığının son dönemde büyük mağduriyetlerin yaşanmasına neden olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kentimizde belediye başkanları, yardımcıları ve yetkililerinin isimleri kullanılarak yapılan aramalarla, vatandaşlardan para veya menfaat temini yönünde talepler gelmektedir. Vatandaşlarımızın bu konuda dolandırıcılara karşı tedbirli olmaları, bu ve benzer durumlarda emniyet yetkilileriyle irtibata geçmeleri gerekmektedir. Lütfen, sizi arayarak yardım kampanyası, belediye uygulaması gibi nedenlerle taleplerde bulunanlara inanmayınız. Bu kişi ya da kişilere karşı tedbirli ve dikkatli olunuz. Belediyeler vatandaşlardan herhangi bir şekilde yardım ya da destek talebinde bulunmamaktadır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER