Genç Memur-Sen Siirt İl Başkanlığı'na Diriarın seçildi

- Genç Memur-Sen Siirt İl Başkanlığı'na, Eğitim Bir-Sen Siirt Şube Başkan Yardımcısı Yunus Emre Diriarın seçildi.

Genç Memur-Sen Siirt İl Başkanlığı'na Diriarın seçildi

SİİRT (AA) - Genç Memur-Sen Siirt İl Başkanlığı'na, Eğitim Bir-Sen Siirt Şube Başkan Yardımcısı Yunus Emre Diriarın seçildi.

Görevi Genç Memur-Sen Siirt İl Başkanı Selçuk Yılmaz'dan devralan Diriarın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, medeniyet ve kültürel değerlerine bağlı bir gençliğin yetiştirilmesi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

Gençlerin sadece bir ülkenin geleceği olmadığına dikkati çeken Diriarın, "Gençler, aynı zamanda ülkelerin bugünüdür. Sorumluluk sahibi ve küresel rekabete açık bir gençliğin yetiştirilmesi noktasında herkese büyük görevler düşmektedir. Hedefimiz, medeniyet değerlerimiz ve kültürümüzün temel ahlaki özellikleri taşıyan ve dayanışmacı bir toplum üzerinden huzurlu, güvenli, yaşanabilir bir dünyanın imar ve inşasına çalışan bir gençliğin inşasını gerçekleştirmek olacaktır. Bu kapsamda bizden önceki arkadaşlarımız önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu arkadaşlarımızdan devraldığımız bu önemli görevi en iyi şekilde yerine getirebilmek adına gerekirse gecemizi gündüzümüze katacağız" diye konuştu.

Diriarın, kendisini bu göreve layık gören Memur-Sen'e bağlı sendika başkanlarına teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER