Gaziantep'ten kısa kısa

- Şehitkamil Belediyesince çölyak hastalarına glutensiz un ve makarna dağıtıldı - Birlik Vakfı Şubesince Suriyeli sığınmacılara yardım yapıldığı belirtildi - CHP İl Başkanı Tuncel, mahalle toplantısı düzenledi

Gaziantep'ten kısa kısa

GAZİANTEP (AA) - Şehitkamil Belediyesince 230 çölyak hastasına glutensiz un ve makarna dağıtıldı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, belediyece çölyak hastaları için her 3 ayda bir glutensiz un dağıtıldığı belirtildi.

Bu ay da tespit edilen 230 çölyak hastasına 9'ar kilogram glutensiz un, 2'şer paket makarna verildiği aktarıldı.

Hastaların da uygulamadan memnuniyetlerini belirttiği kaydedildi.

- Birlik Vakfından Suriyelilere yardım

Birlik Vakfı Gaziantep Şube Başkanlığınca ihtiyaç sahibi Suriyelilere yardımda bulunuldu.

Şube Başkanı Mehmet Fatih Aslan, yazılı açıklamasında, Suriye'de yaşanan dramın ilk günlerinden itibaren mazlumun yanında olduklarını belirtti.

Suriyeli çok sayıdaki çocuğun ayağına giyecek çorap dahi bulamadığını belirten Aslan, "Gördüğümüz manzara bizi derinden yaraladı. Diğer sivil toplum kuruluşları ve duyarlı vatandaşlarımıza bu vesileyle yardıma muhtaç ailelere destek olmaları için çağrı yapıyorum. Bizler elimizden geldiğince tüm şubelerimizle bu dayanışmayı sürdüreceğiz. Bu acının en kısa zamanda sona ermesi en büyük temennimiz" ifadelerini kullandı.

- CHP İl Başkanı Tuncel, mahalle toplantısı düzenledi

CHP Gaziantep İl Başkanı Nesrin Tuncel ve beraberindeki İl Yönetim Kurulu üyeleri, vatandaşlarla bir araya geldi.

CHP İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Şehitkamil ilçesi Aktoprak Mahallesi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Tuncel, sadece seçim zamanı değil, sürekli hakın sorunlarını dinlemeye çalışacaklarını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER