Gaziantep'te yılbaşı tedbirleri

- Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, gece boyunca denetimler yaparak, kurallara uymayan işletmelere ceza verecek

Gaziantep'te yılbaşı tedbirleri

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığınca vatandaşların yeni yıla sorunsuz ve huzurlu girmesi için gerekli tedbirlerin alındığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, zabıta ekiplerinin kent genelinde hizmet veren işletmeleri denetlediği, gürültü noktasında dikkatli olmaları için uyarılarda bulunduğu belirtildi.

Yılbaşı gecesi boyunca denetim ve kontrolleri yapmak üzere zabıta ekipleri görevlendirildiği bildirilen açıklamada, canlı müzik yapan işletmeler ve umuma açık eğlence yerlerine gidecek ekiplerin ruhsata uygun çalışılıp çalışılmadığına bakacağı aktarıldı.

Fiyat tarifeleri ve hijyen kurallarına dikkat edilip edilmediğini denetleyecek zabıtaların şikayetleri de değerlendireceği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yılbaşı gecesi herhangi bir olumsuzluğa mahal verilmeyecek. Yaşanması muhtemel tüm olumsuzluklara karşı mobil ve motorize ekiplerimiz hizmet verecek. Yılbaşı sabahına kadar devriyelerimiz vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi veya aldatılmaması için görevlerinin başında olacak. Şikayet olması halinde veya başkalarının huzur ve sükununa zarar verilmesi durumunda ilgililere ihtarlar verilecek, devamındaysa yasaların öngördüğü müeyyideler harfiyen tatbik edilecek. Özellikle gürültü konusunda dikkatli olunmaması halinde 208 lirayla 23 bin lira arasında değişen para cezaları uygulanacak."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER