Eren ,‘’En İyi Bildiğim Şeyler Ahlak ve Yükümlülüklerdir, Bunu da Futbola Borçluyum’’

Şanlıurfa’da geçtiğimiz sezon Şanlıurfaspor’un alt yapısında ve eski 11 Nisanspor’da oynayan ve şimdi İstanbul 2. Amatör Takımlarında  Beştelsizspor’da Başarılı oyuncusu Eren Karabulut Urfanatik. Gazetesine  yaptığı Açıklamada Şunları Dile getirdi.

Eren ,‘’En İyi Bildiğim Şeyler Ahlak ve Yükümlülüklerdir, Bunu da Futbola Borçluyum’’

Yayın hayatına başladığı günden bu yana Şanlıurfa’da spor alanına çok kısa zamanda damgasını vurarak ve her zaman amatör takımların ve futbolcuların sesine kulak vererek sorunlarını gazete sütunlarına taşıyarak yetkililere ulaştıran Urfanatik Gazetesi, o günden bu güne kadar çizgisini değiştirmeyerek yoluna emin adımlarla yürüyerek değil koşarak devam ediyor.

Her hafta bir amatör takım futbolcusuyla röportaj yaparak gündeme damgasını vuran Urfanatik Gazetesi’nin bu haftaki Eski 11 Nisan spor  oyuncusu 2. Amatörde Beştelsizsporda  futbol hayatını değerlendirdi.

‘’Birisi bana dedi ki ‘Senin için futbol ölümden de yaşamdan da daha önemli’ ve ben de cevap verdim ‘Dinle, ondan çok daha önemli’’

Eren Karabulut  1995 yılında Şanlıurfa’da  doğan Birçok takımda üstün başarı elde eden Eren Karabulut  futbol hayatında emin adımlar ile ilerleyerek hedefine ulaşmak için bir çok takımda ter döktü.Küçük yaşta futbolun içinde her zaman daha iyi olmaya çalışarak futbol hayatını emin adımlarda çalışıyor.

’Futbolda her geçen gün kendimi geliştirip kendimi en iyi yerlere taşımayı İstiyorum’’

1995 yılında Şanlıurfa’da doğan  Eren Karabulut ilokulu Ziyaeddin Akbulut İlköğretim Okulunda tamamlayarak bitirdi.Liseyi Esentepe İMKB lisesinde başarılı bir şekilde tamamlayarak lise hayatını bitirdi.Üniversite sınavını hazırlanarak İstanbul Yeni Yüzyıl üniversitesinde Biyomedikal mühendisliğini kazanarak okumaya devam etti.

‘’İlerleyen yıllarda kazandığım tecrübe ve birikimlerimi gençlere aktarmak istiyorum’’

Bir çok takımda üstün başarı elde ederek bu başarının diğer gençlere aktarmak için ir çok futbol etkinliklerine katılarak dışarı da başı boş gezen çocukları ve gençleri futbola yöneltti. Futbola İlk Şanlıurfaspor’un alt yapısında 12 yaşında başlayan Eren bir yıl aradan geçmeden lisansını çıkartarak Futbola emin adımlarla başladı.

‘’En iyi bildiğim şeyler ahlak ve yükümlülüklerdir, bunu da futbola borçluyum’’

17 yaşında Urfa spor’un alt yapısında U13-U14-U15-U16-U17-U19 yaş gruplarında oynadım. Her yıl Türkiye şampiyonasında ve . Süper amatör grubunda oynadım. Süper amatörde çıktığım ilk maçta 3 gol attım. Bir sonraki sezon A2 de 28 maça çıktım. Bu arada Lisede okul takımının 3 yıl kaptanlığını yaptım. Her yıl okulla başarılar kazandık. Eğitim nedeniyle İstanbul’a geldim burada amatörde çeşitli takımlarda oynadım.

‘’Futbolu eskiden açlar oynar, zenginler izlerdi. Şimdi ise zenginler oynuyor, açlar izliyor.’’

‘’En son süper amatörde Gaziosmanpaşa’nın Pazariçi köprülü takımında oynadım. Şu anda da boş sezonda 2. Amatörde Beştelsizspor’da oynuyorum. Ayrı olarak 3 yıldır üniversite takım kaptanlığı yapıyorum geçen yıl üniversiteler arası futbol müsabakalarında İstanbul 2. Olduk.

Futbolda her geçen gün kendimi geliştirip kendimi en iyi yerlere taşımayı ve ilerleyen yıllarda kazandığım tecrübe ve birikimlerimi gençlere aktarmayı istiyorum.Ve Bir de beni yetiştiren Murat Bakırcılar hocama teşekkür ederim.’’dedi

 Röportaj:İbrahim Çakmak

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER