Dört Duvarın Ardında Ki Çocuklara Yaşam Masalı

 Urfanatik yazarı Arzu Kılıç, oyuncu-yazar Cemal U staoğlu ıslah evinde ki çocuklara düzenledikleri etkinlikte yaşamdan masallar anlattılar.

Dört Duvarın Ardında Ki Çocuklara Yaşam Masalı


 

Son yıllarda Türkiye genelinde madde bağımlığı yaşı 12 yaş gurubuna kadar düşmektedir. Aile içi iletişimsizlik, ekonomik, sosyal nedenlerden dolayı, madde bağımlısı olup suça sürüklenen çocukların tekrar topluma kazandırılması amacıyla, suça sürüklenip İstanbul Maltepe Çocuk ve Gençlik İnfaz Müdürlüğünde bulunan 12-18 yaş arası çocuklara yönelik çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikle yapıldı.

Türkiye’nin güçlü Eğitim kurumları arasında haklı bir isim etmiş Özel Ersev Okulları “sosyal sorumluluk” projesi kapsamında Maltepe Çocuk ve Gençlik Koruma ya yönelik sosyal ve kültürel etkinliklerinin ilki gerçekleştirdi. Urfanatik, gazete ve internet sitesi  yazarı Arzu Kılıç, dört duvarın ardında olan çocuklara yaşamdan masallar  anlattı.

Okul idarecileri, madde bağımlılığı yüzünden suça sürüklenmiş, çocuklarla ilgili Adalet Bakanlığı iş birliğiyle, yapılacak çalışmalar hakkında basın kuruluşlarına gönderdiği yazılı metinde şu bilgilere yer verdi ”Halen Maltepe Çocuk ve Gençlik İnfaz Müdürlüğünde bulunan 12-18 yaş arası çocuklara yönelik etkinliklerde, onları topluma kazandırma, dış dünyayla iletişim kurabilmelerini sağlama, birey olarak kendilerini ifade edebilmelerine yönelik çalışmalar yapılacaktır. Programda Psikolog Altan Susaruğur Madde Bağımlılığı ile ilgili seminer verdi, Oyuncu-yazar Cemal Ustaoğlu ve ERSEV Okulları Kurumsal İletişim Sorumlusu, Urfanatik  yazarı Arzu Kılıç tarafından interaktif Masal Atölyesi  kapsamında  güneşe   hasret   çocuklara  güneşin tüm sıcaklığını  anlatıp yaşama sevinci  açıkladılar..

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER