Diyarbakır İl Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimi

- Hani Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Pınar Kaçmaz başkan seçildi

Diyarbakır İl Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimi

DİYARBAKIR (AA) - Hani Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Pınar Kaçmaz, Diyarbakır İl Öğrenci Meclis Başkanlığına seçildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Öğrenci Meclisi Seçimi, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde geçekleştirildi.

Merkez ilçe ve ilçelerden gelen öğrenci temsilcilerinin katılımıyla yapılan seçimlerde, Hani Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Pınar Kaçmaz başkan, Borsa İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci Bünyamin Yılmaz ve Gürbüz Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Beytullah Aslan da meclis üyeliklerine seçildi.

Hani İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsum Burucu, seçimlerin ardından yaptığı açıklamada, ilçe öğrenci temsilcisinin il başkanlığına seçilmesinden gurur duyduklarını bildirdi.

Burucu, şunları kaydetti:

"İlçe genelinde okuyan öğrencilerimiz arasında ilçe temsilcilerini seçtiler. Daha sonra Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan seçimlerde ilçemizde okuyan üç öğrencimiz meclis seçimlerini kazanarak ilçemizi il geneli ve 81 vilayette temsil etme hakkını kazandılar. İl öğrenci temsilcisi seçimini kazanan üç öğrencimizi gösterdikleri performans  ve başarılarından ötürü tebrik ediyor, ilçemize, ilimize hayırlı olmasını diliyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER