Diyarbakır'daki terör saldırısı

- Sur ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Gündüz'ün cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketine uğurlandı - Şehidin nişanlısı Orman: "Ben de Kürt vatandaşıyım. Bu nasıl Kürtlük? Yüzüğün parmağımda, yiyesin diye yaptığım yemek tencerede kaldı"

Diyarbakır'daki terör saldırısı

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Birkan Gündüz için tören düzenlendi.

Diyarbakır Asker Hastanesi bahçesindeki törende hastane morgundan alınan şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, katafalka konuldu, öz geçmişi okundu ve dua edildi.

Bu sırada fenalaşan şehidin yaklaşık bir ay önce nişanlandığı Rukiye Orman ve annesi Sevda Orman'a sağlık ekipleri müdahale etti.

Şehidin nişanlısı Orman, "Ben de Kürt vatandaşıyım. Bu nasıl Kürtlük? Yüzüğün parmağımda, yiyesin diye yaptığım yemek tencerede kaldı" diyerek gözyaşı döktü.

Vali Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Muharip Hava Kuvvet Komutan Yardımcısı Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve bazı kurum müdürlerinin de katıldığı törenin ardından Gündüz'ün cenazesi, toprağa verilmek üzere Giresun'a uğurlandı.

Dün, Sur ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda teröristlerce el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda Uzman Çavuş Birkan Gündüz şehit olmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER