Diyarbakır'da yeni yıl güvenlik önlemleri altında karşılandı

- Kentte cadde ve sokakların büyük oranda boş olduğu görüldü - Vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için görev yapan polisler, ağır teçhizatlarıyla yeni yıla sokaklarda nöbette girdi

Diyarbakır'da yeni yıl güvenlik önlemleri altında karşılandı

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da vatandaşlar, son dönemde terör örgütü PKK'nın artan saldırıları nedeniyle yeni yıla yoğun güvenlik önlemi altında girdi.

Merkez Sur ilçesinin teröristlerden temizlenmesi, kazılan hendeklerin kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, tuzaklanan patlayıcıların imha edilmesi amacıyla yürütülen operasyonlar, Türkiye'nin dört bir yanından gelen polis ve askerlerin katılımıyla sürüyor.

Yılbaşı gecesi cadde ve sokakların büyük ölçüde boş olduğu, az sayıda kişinin restoran ve kafeleri tercih ettiği kentte, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak için polisin önlemlerini artırdığı görüldü.

Nöbet görevlerini yerine getiren emniyet mensupları, hava sıcaklığının sıfırın altında 15 dereceye kadar düştüğü kentte, sokak başlarında kurulan güvenlik noktalarında soba yakıp ısınmaya çalıştı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER