Diyarbakır'da cezaevi firarisinin yakalanması

- Polis ekiplerince yakalanan ve hakkında 10 ayrı soruşturma bulunan hükümlü tutuklandı

Diyarbakır'da cezaevi firarisinin yakalanması

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da, cezaevinden tedavi amaçlı götürüldüğü sağlık kurumundan firar ettikten sonra yakalanan ve hakkında 10 ayrı soruşturma bulunan hükümlü tutuklandı.

Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, M.A. 2013 yılında "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "nitelikli yağma", "sayı ve nitelik bakımından vahim olan silah veya mermilerin satın alınması, taşınması, bulundurulması" ve "yaralama" suçlarından Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi ve 1. Asliye Ceza Mahkemesince 48 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Diyarbakır D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan tedavi amaçlı götürüldüğü sağlık kurumundan firar eden M.A, 3 Ocak'ta Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışma sonucu yakalandı.

Firari hükümlünün üzerinde iki el bombası, bir tabanca, üç şarjör ve çok sayıda fişek, bir balistik yelek, iki sahte nüfus cüzdanı, kesici alet, el feneri, kar maskesi ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Hakkında 10 soruşturma ve 8 kovuşturma dosyası bulunan M.A'ya, bu dosyalarla ilgili 5 kez yakalama kararı verildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye getirilen ve tutuklama talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen M.A, "silahlı terör örgütüne üye olma", "tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme" suçlarından tutuklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER