Dargeçit'teki terör saldırısı

- İlçede terör örgütü PKK mensuplarınca bir eve düzenlenen silahlı saldırıda yaşamını yitiren 2 kişinin baba kız olduğu öğrenildi

Dargeçit'teki terör saldırısı

MARDİN (AA) - Mardin'in Dargeçit ilçesinde, PKK'lı teröristlerce bir eve düzenlenen silahlı saldırıda yaşamını yitiren 2 kişinin baba kız olduğu belirlendi.

Alınan bilgiye göre, 11 Aralık'tan bu yana sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçede, dün terör örgütü PKK mensuplarınca bir eve yapılan silahlı saldırıda ölenlerin, 70 yaşındaki Necim Kılıç ve kızı 34 yaşındaki Sabahat Kılıç olduğu tespit edildi.

Saldırıda yaralanan anne Fatma Kılıç (50) ve kızı Selamet Kılıç'ın (35) tedavileri sürüyor.

Güvenlik güçleri tarafından saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin yakalanması için başlatılan çalışma da devam ediyor.

Mardin Valiliğinden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada ise şunlar kaydedildi:

"Sivil vatandaşlarımıza karşı insanlıktan nasibini almamış caniler tarafından adice, kalleşçe, alçakça gerçekleştirilen ve bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ederiz. Sorumlular en kısa sürede yakalanarak haklarında gerekli işlemler yapılacaktır."

Saray Mahallesi Kilise Sokağı'nda bir eve dün teröristlerce ateş açılmıştı. Saldırıda, evde bulunan 4 kişi yaralanmıştı. Dargeçit Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 4 yaralıdan 2'si, müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Diğer 2 kişi ise ilk müdahalelerinin ardından Mardin Devlet Hastanesi'ne sevk edilmişti.

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER