Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakarete tutuklama

- Şırnak'ta kendini imam olarak tanıtan kişi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği iddiasıyla tutuklandı - İl Müftüsü Özkan: - "Bahsedilen kişinin Diyanet İşleri Bakanlığı ve müftülüğümüzle uzaktan yakından alakası yoktur"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakarete tutuklama

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta kendini imam olarak tanıtan kişi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, evinde Kur'an kursları ile vaazlar verdiği, bölgede yaşanan terör olaylarını ve kazılan hendekleri savunduğu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği iddia edilen Baki Kutlu'yu gözaltına aldı. 

Emniyetteki işlemlerinin ardından, adliyeye sevk edilen Kutlu, tutuklandı.

İl Müftüsü Ahmet Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kutlu'nun mescit olarak kullandığı yerin evi olduğunu ve hiçbir resmiyetinin bulunmadığını belirtti. 

Özkan, "Bu kişinin Diyanet İşleri Bakanlığı ve müftülüğümüzle uzaktan yakından alakası yoktur. Kendisi bizde görevli değildir. Kadrolu veya resmi bir görevi olmadığı gibi emekli bir imam da değildir" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER