Cep telefonu dükkanından hırsızlık güvenlik kamerasında

- Diyarbakır'da iş yerinden iki dizüstü bilgisayar ve 15 telefon çalarken güvenlik kamerası tarafından görüntülenen 3 şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı

Cep telefonu dükkanından hırsızlık güvenlik kamerasında

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da cep telefonu dükkanından dizüstü bilgisayar ve cep telefonu çalınması güvenlik kamerasına yansıdı.

Alınan bilgiye göre, 26 Aralık'ta 2 zanlı merkez Yenişehir ilçesi Kooperatifler Mahallesi Akkoyunlu Caddesi'nde Bilal Uçak'a ait cep telefonu dükkanına kepengi zorlayıp açarak girdi.

İş yerinden iki bilgisayar ve 15 cep telefonunu çalan bu şüphelilere, dışarıda bekleyen kişi de gözcülük yaptı. Hırsızlık zanlıları daha sonra uzaklaştı.

İş yerine geldiğinde hırsızlığı fark eden Uçak, polise haber verdi.

Güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye alan ekipler, aynı gün çevredeki iki iş yerinden daha hırsızlık yaptığı belirlenen şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Kamera kayıtlarında iş yerine gelen iki şüphelinin, elektronik kepengi zorlayarak 30 saniyede içeri girdiği, önce masaların üzerlerinde bulunan bilgisayarları, ardından da raftaki telefonları alıp dışarıda gözcülük yapan kişiyle uzaklaştığı görülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER