Başkan Özdemir'den Mekke'nin Fethi'nin yıl dönümü mesajı

- Özdemir: "Kan dökülmeden gerçekleştirilen bu fetih, merhamet ve adaletin zirve noktasıdır"

Başkan Özdemir'den Mekke'nin Fethi'nin yıl dönümü mesajı

GAZİANTEP (AA) - Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, Mekke'nin Fethi'nin yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Özdemir, mesajında, Mekke'nin İslam ordusu tarafından fethiyle insanlığın karanlıktan aydınlığa kavuştuğunu belirterek, "İslam tarihinin altın sayfalarından biri olan Mekke'nin Fethi, bütün dünyaya müsamaha ve insan hakları dersi vermiştir. Peygamberimiz Hazreti Muhammed, gücünün olmasına rağmen intikam yerine bağışlamayı seçerek insanların kalplerini İslam'a açmıştır. Kan dökülmeden gerçekleştirilen bu fetih, merhamet ve adaletin zirve noktasıdır" açıklamasında bulundu.

Özdemir, başta İslam dünyası olmak üzere yeryüzünde yaşanan bütün zulümlerin, adaletsizliklerin, gözyaşının son bulması için tıpkı Mekke'nin fethinde olduğu gibi gönüllerin fethine ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, "İnsanlık ancak bu fethin ruhuyla kan ve gözyaşından kurtulabilir. Bu duygu ve düşüncelerle Arabanlı hemşehrilerim başta olmak üzere tüm İslam aleminin Mekke'nin Fethi'nin yıl dönümünü kutluyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER