Adana Şube 2. Olağan Genel Kurulu 26 Ocakta Toplandı

Adana Şubemizin 2. Olağan Genel Kurulu’na başlamadan önce Sendikamızın 40. Yıl Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle, Toleyis’in, Sendikamızın kurucusu ve Genel Başkanı Sn. Cemail BAKINDI ile 40 yıllık onurlu yürüyüşünü içeren tanıtım filmi yayınlandı.

Adana Şube 2. Olağan Genel Kurulu 26 Ocakta Toplandı

Genel Kurul’un Açılış Konuşmasını Adana Şube Başkanımız Sn. Metin SAV gerçekleştirdi. Sn. SAV; Genel Kurul’un hayırlı olması temennisinde bulunarak tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu. Ardından Başkanlık Divanının oluşturulmasına ilişkin teklifi kongreye sundu. Divanın teşkiline ilişkin teklif oy birliğiyle kabul edildi. Divan Başkanlığına Cemail BAKINDI, Divan Başkan Yardımcılığına Yusuf KUTLU, Katip Üyeliklerine Melike ALTIPARMAK ve Sevcan AŞKIN seçildi.

Daha sonra, Büyük ATATÜRK ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Ardından konuşmalarını yapmak üzere Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI kürsüye davet edildi. Sn. Bakındı; Katılımcıları selamlayarak duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülke olarak birlik ve beraberlikle mücadele etmemiz gerektiğini, bu şekilde sorunların üstesinden gelinebileceğini, birlik olunduğu takdirde tüm sorunlara göğüs gerebileceğimizden bahsetti. Sözlerine demokrasinin öneminden bahsederek devam eden Sn. Bakındı, demokratik bir ülkede yaşamanın güzelliklerini dile getirdi. Son olarak “hepimizin insanca yaşayabileceği bir dünya bir Türkiye diler, hepinizi sağlık ve mutlulukla selamlar, saygılarımı sunarım” diyerek sözlerini noktaladı.

Daha sonra, değerli misafirlerimiz takdim edildi. Genel Kurul’umuzu onurlandıran; Türk-İş Adana Bölge Temsilcisi Sn. Edip GÜLNAR, Petrol-İş Adana Şube Genel Sekreteri Sn. Cemalettin ÇETİNKIRAN, Bass Adana Şube Başkanı Sn. Ömer Faruk DELİKANLI, Yol-İş Adana Şube Başkanı Sn. Tuncay ÖZBEK, Tes-İş Adana Şube Başkanı Sn. Osman GÜNGÖR, Koop-İş Adana Şube Başkanı Sn. Rasim MART, Haber-İş Adana Şube Başkanı Sn. Mehmet ASLANGÖZ, Sağlık-İş Genel Sekreteri Sn. Şadi ALTUNSOY, Belediye-İş Adana Şube Başkanı Sn. Sancar MANGA, Harp-İş Adana Şube Başkanı Sn. Erdal AKALIN, Gazeteciler Şube Başkanı Sn. Salim BÜYÜKKAYA, Türk-Metal Örgütlenme Uzmanı Sn. İbrahim KIZILASLAN, Yol-İş Sendikası Sosyal Tesisler Genel Müdürü Sn. Derviş İŞÇİ, Yol-İş Holiday Adana Otel Müdürü Sn. Murat Can AĞAR’a teşriflerinden dolayı teşekkür edildi.

Türk-İş Bölge Temsilcisi Sn. Edip GÜLNAR söz alarak, Genel Kurulun hayırlı olması temennisinde bulundu. Kongre’nin Türk-İş camiamıza hayırlı olmasını dileyerek teşekkürlerini sundu.

Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, Sendika Yönetim, Denetim, Disiplin Kurul’larına adayların tespiti için süre verdi.

Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, daha önce delegelere gönderilmiş olan Faaliyet ve Denetim Kurulu Raporları, Genel Kurulun oylarına sunuldu. Söz alan olmadı, oylama yapıldı ve oybirliğiyle kabul edildi.

Adaylık müracaatları geldikten sonra, Genel Kurul delegelerine müracaat eden adaylıklar okundu ve oy pusulası basılması için matbaaya gönderildi.

Kurulların ibrasına geçildi. Kurullar, oy birliğiyle ibra edildi.

Dilek ve Temennilerde Şube Başkanımız Metin SAV söz aldı. Öncelikle Genel Başkanımıza katkılarından dolayı teşekkürlerini sunarak Genel Kurul’un hayırlı olması temennisinde bulundu.

Ardından, TJK Şanlıurfa İşyerinde çalışan sendikamız üyesi Sn. Kemal KAYA söz aldı. Genel Kurul’un hayırlı olması temennisinde bulundu. Şanlıurfa Spor Kulübü’nde görev aldığını ve Genel Başkanımız Cemail BAKINDI’ya ve Adana Şube Başkanımız Metin SAV’a isimlerinin yazılı olduğu Şanlıurfa Spor Kulübü formalarını takdim etti.

Basılan oy pusulaları Seçim Kuruluna teslim edilerek Genel Kurulun seçimler kısmına geçildi.

Adana Şubemizin 26.01.2019 tarihinde yapılan 2. Olağan Genel Kurul’unda, Şube Başkanlığına Metin SAV seçildi.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

ŞUBE BAŞKANI : METİN SAV

ŞUBE SEKRETERİ : SUPHİ AKDEMİR

ŞUBE MALİ SEKRETERİ : ABDİL SERTDEMİR

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER