30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları

GAZİANTEP (AA) - AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.Şahin, mesajında, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birinin 30 Ağustos 1922'de kazanılan zafer olduğunu...

30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları

GAZİANTEP (AA) - AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Şahin, mesajında, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birinin 30 Ağustos 1922'de kazanılan zafer olduğunu belirterek şunları ifade etti:

"Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından, Türk ordusunun ve Türk milletinin var olma mücadelesinin önemli günlerinden birisi olan 30 Ağustos 1922, tarihte kazanılan büyük zaferlerdendir. İstiklal Savaşı'nda düşman kuvvetlerin ülkeden tamamen çıkarılması yolunda kazanılmış bir önemli mücadeledir.

Tarihimizde Ağustos ayı zaferler ayı olarak ayrı bir yere sahiptir ve hiçbir zafer, alın teri ve kan dökülmeden kazanılmamıştır. Bundan dolayı bulunduğumuz coğrafyada her alanda güçlü olmamız gerektiğini biliyoruz.
Ecdadımızın bize emaneti olan bu cennet vatan topraklarını, değerlerimizi ve kahramanlık ruhunu sonraki nesillere doğru bir şekilde aktarmak için 2023 hedeflerimize mutlaka ulaşmamız gerekiyor.
Bu duygularla 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor, bizlere bu zaferi kazandıran Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Gazi Meclisimizin tüm üyelerini, kahraman ordumuzun tüm askerlerini rahmetle ve şükranla yâd ediyorum."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER