"15 Temmuz Demokrosi Anıtına" ziyaretçi yoğunluğu

ŞANLIURFA (AA) - Harran Belediyesi tarafından yaptırılan, "15 Temmuz Demokrasi Anıtı" ziyaretçi akınına uğruyor. Çevre il ve ilçelerinde Harran'ın tarihi ve turistik mekanlarını gezmek için gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler, ilçe girişinde...

ŞANLIURFA (AA) - Harran Belediyesi tarafından yaptırılan, "15 Temmuz Demokrasi Anıtı" ziyaretçi akınına uğruyor.

Çevre il ve ilçelerinde Harran'ın tarihi ve turistik mekanlarını gezmek için gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler, ilçe girişinde bulunan anıtı ziyaret ediyor.

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, yaptığı açıklamada, 15 Temmuz gecesi Türk Milletinin gösterdiği tarihi bir direnişi ölümsüzleştirmek adına anıt yaptıklarını söyledi.

Anıtın yoğun ilgi gördüğünü anlatan Özyavuz, şunları söyledi:

"Harran tarih mekanlarıyla önemli bir ilçe. Bizler devletimize ve bayrağımıza çok bağlıyız. Bu nedenle demokrasi anıtıyla milletimizin yazdığı büyük destanı ölümsüzleştirmek istedik. İlçenin girişine diktiğimiz anıt, Harran'a gelip gidenlere o geceyi unutturmayacak. Ülkemize yapılan ihaneti, hainlere karşı bir ve beraber olmanın ne kadar önemli olduğunu bizlere her daim hatırlatacak. Demokrasi anıtına yoğun ilgi var. Gelen ziyaretçiler burada durup fotoğraf çektiriyor. Daha sonra Harran'ın tarihi mekanlarını geziyor. Olumlu tepkiler alıyoruz." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER