Gaziantep'te 10 Kasım Töreninde Utanç! Tepki Yağdı

Gaziantep'te Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81'inci yıl dönümünde yapılan anma töreninde, protokol üyeleri ve törene katılanlara dağıtılan fotoğraflı kokartlarda Atatürk'ün doğum tarihi '1881' yerine '1981' olarak yazıldı. Olayın ortaya çıkmasıyla birçok kişi soysal medyadan tepkilerini dile getirdi.

Gaziantep'te 10 Kasım Töreninde Utanç! Tepki Yağdı

Bu sabah 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81'inci yıl dönümü nedeni ile tören düzenlendi. Törene katılan vali, belediye başkanı, tugay komutanı, kurum amirleri, STK temsilcileri, vatandaşlar ve öğrencilere, yakalarına takmaları için Atatürk'ün fotoğrafının olduğu kokartlar dağıtıldı.

1881 YERİNE 1981 YAZILDI

Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları tarafından dağıtıldığı öğrenilen ve törene katılan herkesin yakasına taktığı kokartlarda Atatürk'ün doğum tarihinin '1881' yerine '1981' olarak yazıldığı ortaya çıktı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ

Tören boyunca kimsenin fark etmediği yanlışlık, daha sonra fotoğrafları inceleyenler tarafından fark edildi. Yaşanan olay soysal medyadan tepki gördü.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 10:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf kenan
Yusuf kenan - 6 gün Önce

Neolmuş bir hata olduysa neresi rezillik bunun anlamadığım tanrımı ilahmı bu zattki bukadar saygısızlık olsun herşeyde kasıt aranıyır artık rakam hatasıdır bukadar basitt.. Büyütecek nevar.. Artık şu saçma sapan şeyleri bırakın da uzay çağındayız biraz oraya odaklanın avrupa uzaydan arsa parselliyor biz hala yok 81 yazıldı yok 91 yazıldının peşindeyizz..

Hambal
Hambal - 6 gün Önce

Vay be hataya bak putlaştırdığınız birine yapılan çok büyük bir saygısızlık
Acaba kac kişi PEYGAMBERİMİZ MUHAMMED MUSTAFA S.A.V EFENDİMİZİN Doğum ve vefaat yılını biliyor .
Yeter artık bırakın bu put işini

can can
can can - 1 hafta Önce

protokolde bulunan bayan kişi ( kim olduğunu biliyorum ) neden önünü iliklemiyor, buda ayrı bir saygısızlık değil mi ?

Recep
Recep @can can - 6 gün Önce

fatma şahin videolarına bak anlarsın ne oldugunu

Ferdi
Ferdi - 6 gün Önce

Antepliler çok tehlikeliidir. Dikkat

Mustafa yasin
Mustafa yasin - 6 gün Önce

Ayıp yaw bunu neresi rezillik bunu yapan da bir insan yanlişlık olmuş bunu vali mi tuğay komutanı mı belediye başkanı mı yaptı matbaa hatası yanı bugadar büyük birsey yok.

Mehmet
Mehmet - 6 gün Önce

Daha mühim konular var millet uzaya çıkıyor

Turk um
Turk um - 6 gün Önce

Kim Atasına saygı duyuyorki bu devir de yapmayın Allah askına ben trakya liyim ve bu topraklar da Atamı sevene hic rastlamadim batı nin haricin de bura taraflar da kimse sevmiyor ki ayrintiti bile gormemis ama ilah yaptiklariniz var szlerin kendinize gelin her kesin yeri ayrı

Mehmet barış
Mehmet barış - 6 gün Önce

Daha mühim konular var millet uzaya çıktı biz daha geçmişe gidiyoruz hayret yani,????


SIRADAKİ HABER