Minik Baran’nın Hedefi Yüksek

Gaziantep Nizip spor’da mücadele eden Minik Baran Hedefin yüksek olduğunu açıkladı.

Minik Baran’nın Hedefi Yüksek

Amatör takımlarda bir çok takımda forma giyen Minik Baran spor’da üst liglerde oynamayı hedefledi.Küçük yaşta futbola başlayan Baran amatör takımlarda forma giyerek ve üstün başarılara imza atı.

Süper Amatör Takımında mücadele eden Minik Baran futbolda Üstün Başarılı olduğunu söyleyerek Şunları İfade etti.

‘09.01.1996 Gaziantep doğumluyum.Futbola 13 yaşında sağ açık olarak Çınarlı sporda başladım. Daha sonra 2 yıl sonra Gaziantep Büyükşehir Belediye spor alt yapısına yerleştim. Burada 4 yıl U 16,U17,U19 ve U21 takımlarında oynadım. U21 den sonra beklentim çok fazlaydı çok inançlıydım hayallerim için çok fazla çalışıyordum. Ama maalesef ki bireysel olarak çalışmak yetmiyor.Hem de Gaziantep gibi bir şehirdeysen çok daha imkansız.Elinden tutan,sana sahip çıkan birileri olmadıktan sonra yetenek her zaman 2. Planda kalıyor. Bu yüzden futbolda özellikle alt yapıda çok fazla hayal kırıklığına uğradım.Benim gibi birçok hayalleri olan kardeşlerimde.

Çoğu kişi alt yapıdan sonra profesyonel olmadıktan sonra artık kendini bırakıverip futbolu sadece eğlence amaçlı amatör takımlarda oynuyor.Ama ben Yinede her şeye rağmen pes etmedim.Çünkü içimde hala o inanç vardı.Hayallerim için pes etmemek zorundaydım.Alt yapıda geçirdiğim o kötü günler beni hırslandırdı söz verdim kendime her zaman bi umudum hayalim olacağı için.Belki çok zor belki de imkansız ama tek dayanağım Rabbimdi. Olmazları Olduran Odur Çünkü.Her büyük futbolunun çok farklı hayat hikayeleri vardır.

Hep onları da dinleyip İlham alırım.Umarım bir gün bende bi yerlere gelirsem bu hayat hikayemi her zaman anlatacağım.Belki birilerine ilham kaynağı olurum. Daha sonda Alt yapıdan ayrılıp Süper amatör kümede Sakici inşaat şen yurt spora transfer oldum. Burda aynı azimle ve sabırla çalışıp 21 maçta 16 gol 14 asist yaparak çok başarılı bi sezon geçirdim. Daha sonra o sezon Şampiyon olup BAL ligine çıkan Araban Belediye spora transfer oldum. Burada pek  forma şansı bulamadım ama çalışmama her zaman devam ettim elbet karşılığını alırım diye.

 Sonra çok düşünüp bi karar verip devre arası Tekrar Süper amatör küme takımlarından şampiyonluk hedefi olan  Nizip spora transfer oldum. Burda oynadığım 12 maçta 10 gol 4 asist yaparak başarılı bi sezon geçirdim. Ve Şampiyon olduk.Galip gelenin Şampiyon olacağı son maç Hayatımın en güzel günlerinden biriydi. Daha sonra bal ligine çıkma baraj maçında mağlup olduk ve bal ligine çıkamadık.

Şuan Yeni sezon için ise süper amatörden 2 3 teklif var. Fakat ben artık süper amatör kümede oynamayı düşünmüyorum. Bal ligine tekrar sıçrama yapıp burda iyi bi sezon geçirmek ve daha sonra profesyonel olma hayalime kavuşmak istiyorum.Bunun için çok fazla fedakarlık yaptım yapmayada hazırım. Bende hoca olarak yeri her zaman farklı olan Coşkun yakar hocama ve Halil Öztürk hocama teşekkür ediyorum.’ dedi

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2017, 08:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Karakartal
Karakartal - 2 yıl Önce

Eğer sen bi yerlere gelememişsen sende yetenek Yok yada yeterli değil gasia

SIRADAKİ HABER