FARKLILIK BU

    Yerel yönetimlerin asli amaçları dışında , kent insanına yönelik sosyal amaçları da vardır. Biz gerçi uzun yıllar Şanlıurfa yerel yönetimlerinde bu sosyal amaçlara yönelik en küçük bir çaba veya icraat göremedik.

   Cadde ve sokakların temizlenmesi, kent halkına sağlıklı içme suyu temini, alt yapı çalışmaları, ulaşım bir belediyenin asli görevleridir. Bu hizmetleri yerine getirmek mecburiyetindedir.

   Sokak ve caddelerin temiz olmasını, günün her saatinde musluklardan suların akmasını, çevre düzenlemesini yapması, kent içi ulaşımı sağlaması o belediyenin başarılı olduğu anlamını ortaya çıkarmaz. Çünkü; bu hizmetler her belediyenin olmazsa olmaz yapması gereken çalışmalardır. vermesi gereken hizmetlerdir.

    Kent insanının nefes alacağı çok amaçlı ve işlevsel parkların yapılması, toplantı salonları, konferans salonları yapılması belediyenın sosyal amaçları kapsamına girer ki, işte bu tür hizmetler o belediyenin başarı çıtasını ortaya koyar.

    Yıllardır, hastahane bahçelerinin tabir yerinde ise "açık hava oteli" haline dönüşmesi sık sık basında yer alır. Çarpıcı fotoğraflarla refaketçi olamayan, ancak hastasını yalnız bırakamayan insanların perişan hali haberlere yansır. Ancak sadece haber olmakla kalır. Her hastahanemizin bahçesindeki bu görüntü değişmeden sürüp gider. Özellikle Şanlıurfada iklimin etkisi ile yılın 365 günü hastahane bahçelerimiz otel gibi bir işlevi üstlenir.

    Bilbordlarda Eyyübiye Belediyesinin "Hasta Yakınları Misafirhanesi" tanıtım afişini görünce; İşte başarılı bir belediyecilik örneği dedim.

    Eyyübiye Belediye Başkanı sayın Ekinci yi yürekten kutluyorum. İlçesine ve sadece ilçe halkına değil, ilçe sınırları içeresinde yer alan bölgenin en büyük hastanesine gelecek olan hasta yakınlarına yapılabilecek en büyük hizmeti gerçekleştirmiş. Umarım bu çalışma başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere diğer ilçe belediyelerimize de örnek olur.

    Zaten Eyyübiye Belediyesi; muhtar evleri, mahalle konağı. nikah ve konferans salonu projeleriyle baştan beri sosyal amaçlı belediye hizmetlerine imza atıyor.

     Unutulmamalı ki, şehir insanının temel ihtiyaçları dışında sosyal ihtiyaçları da söz konusudur. Başarılı bir belediye kent insanının temel ihtiyaçları ile birlikte sosyal ihtiyaçlarını da karşılamak zorunda.

      Hasta Yakınları Misafirhanesi ile bu alanda önemli bir hizmeti gerçekleştiren Eyyübiye Belediye Başkanı Ekinci ve ekibini bir kez daha yürekten kutluyorum.

YORUM EKLE