Urfa’nın kaderine terk edilmiş Mahallesi

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde bulunan Edessa Kent Kooperatiflerinde ikamet eden vatandaşlar, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte sıkıntılarının çözülmesini istedi. Söz konusu bölgede ne fırın var, ne bakkal, nede cami!

Süleyman Turan

İLK TERAVİH NAMAZINI SOKAKTA KILACAKLAR!

11 Ayın sultanı Ramazan ayına girdiğimiz bugünde yüzlerce vatandaş cami olmadığı için gerek Teravih gerek ise normal namazlarını Cami olmadığı için kılamayacak. Eyyübiye ilçesi Yenice Mahallesi Edessa Kent Kooperatifinde oturan vatandaşlar duruma tepki göstererek ilk teravihi sokakta kılmak zorunda kalacaklarını söylediler.

KAYALIKLAR DİBİNDE OYUN OYNUYORLAR!

13 Bloklu Edessa Kooperatifinde oturan yüzlerce vatandaş yaşanan camii sıkıntısının yanı sıra, Bakkal, Fırın, Ulaşım, Oyun Parkı sıkıntısını da yaşayarak her gün çocuklarını adeta ölümle oyun oynadıklarını seyretmek zorunda kalıyor. Kayalıkların dibinde oyun oynamak zorunda kalan çocuklar kimi zaman düşerek ya bir yerlerini kırıyor, ya da vücutlarının çeşitli yerlerinde kesikler oluşmasına neden oluyor.

ULAŞIM İMKANI SIFIR!

Bir çok eksikliğin bulunduğu Edessa Kooperatifin de ikamet eden vatandaşlar, 3 belediye Başkanı gördük, halen ama halen bir ulaşım imkanımız yok diyerek sitem ettiler. Ramazan’ı Şerif-i idrak edecek olan vatandaşlar şimdiden sorunlar yaşayarak yetkililerden çözüm istediler.

ELEKTİRİK SIKINTISI YAŞAMAMAK MÜMKÜN DEĞİL!

Her geçen gün Şanlıurfa’da elektrik sorunları gündemden düşmez iken bir örnekte Edessa Kent Kooperatiflerinden geldi. Büyük zorluklarla Kooperatif bölgesine getirilen Trafo, hemen hemen her gün sigortası atıyor.

TAZİYE EVİ BİLE YOK

Neredeyse yok yok’ un olduğu Edessa Kent Kooperatifinde oturan vatandaşlar, 10 haneli köylere taziye evleri yapılıyor, burası 300 haneli ama bir taziye evimiz bile yok, diyerek Belediyelere çağrıda bulundular.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2016, 09:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
HASAN  DEMİR
HASAN DEMİR - 3 yıl Önce

BEN EDESA KONUTLARIN DA OTURUYOM
YOL YOK ARABA YOK SERVİS YOK OKUL A NESIL GİDECES HALİMİZ NASIL OLSACAK

Orası olmaz
Orası olmaz - 3 yıl Önce

O bölge verimli tarım alanlarının olduğu bir yer ve nüfusun o tarafa doğru kaymaması lazım. O yüzden hizmetin gitmemesi doğru karar.

murat
murat - 3 yıl Önce

Utan urfa belediyeleri utan

SIRADAKİ HABER