Urfalı çocukların futbol aşkı sınır tanımıyor

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesi Ulucanlar mahallesinde çocuklar, mahalledeki tüm imkansızlıklara rağmen tarla içerisine yaptıkları sahada futbol oynuyor.

Urfalı çocukların futbol aşkı sınır tanımıyor
Naci ÇETİNDAĞ
Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesi Ulucanlar mahallesinde  çocuklar, mahalledeki tüm imkansızlıklara rağmen tarla içerisine yaptıkları sahada futbol oynuyor.
 Eyyübiye ilçesi Ulucanlar mahallesinde nadasa bırakılan tarlada çocuklar futbol oynuyor. Mahalledeki çocuklar, tüm imkansızlıklara rağmen nadasa bırakılan tarla içerisine yaptıkları sahada futbol oynuyor. Yüzlerinden tebessüm eksik olmayan çocuklar,  toprak üzerinde top oynamaya çalışıyor. geleceğin futbolcusu olmak için birbirleriyle kıyasıya mücadele ediyor.
Sosyal aktivite, park ve futbol sahasının olmadığı Ulucanlar mahalle Velileri, Mahalledeki çocukların eğlenmeye de ihtiyacı olduğunu belirterek, “Kış boyunca okul ve ev arasında gidip gelen bu çocuklar boş zamanlarında  oyun oynamak istiyorlar. Mahallemizde oyun sahası ve boş arazi olmaması nedeniyle bu çocuklar futbol oynamak için boş bırakılan tarlada oynamak zorunda kalıyor, tarla bir kaç ay sonra ekilecek çocukların oynayacak bir yerleri kalmayacak  Belediye Başkanlarından ricamız çocuklarımıza enazından bir futbol sahası yapmalarını istiyoruz" dediler. 
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2015, 14:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
abdulhadi
abdulhadi - 1 yıl Önce

Kafacıyım orta kaldırırım ve kaleciyim

SIRADAKİ HABER