Eyyübiye’nin camileri pırıl pırıl

“Peygamberler Şehri” Şanlıurfa’nın merkez ilçelerinden Eyyübiye’nin tarihi camileri, belediye ekiplerinin günlük temizlikleriyle her zaman pırıl pırıl bir halde ibadet ve ziyarete açık tutuluyor.

Eyyübiye’nin camileri pırıl pırıl

Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra ilçenin kültürel değeri olan ibadethanelerin temizliğine özel önem veren belediye ekiplerinin bu çabası Eyyübiyeliler tarafından takdirle karşılanıyor. Belediye ekipleri günlük görevleri sırasında vatandaşlardan ulaştırılan talepleri de anında yerine getiriyor.

EKİPLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Son olarak Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci’ye gelen bir talep sonrası, ibadethanelerin temizlik hizmetlerini yoğunlaştıran Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Mevlevihane Camisi avlusunu da deterjanlı sularla temizledi.

Haşimiye Meydanı doğusunda bulunan ve Şanlıurfa’nın en eski camilerinden biri olan Mevlevihane Camisinin avlusu ile buradaki havuzları temizleyen ekipler, tarihi ibadethanenin pırıl pırıl bir görünüme kavuşmasını sağladı. Yapılan temizlik sonrası, inşası 1740 yılına dayanan Mevlevihane Camisi avlusunu gezen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci ve çocukları, görevlilere teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2016, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER