Buhara Mahallesine gençlik merkezi

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Buhara Mahallesinde 1600 metrekare alan üzerinde inşa edilecek olan Gençlik ve Kültür Merkezi projesinin startını verdi.

Buhara Mahallesine gençlik merkezi
Buhara Mahallesi ve çevre mahallelerinin talebine duyarsız kalmayan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, dev projenin startını verdi. 1600 metrekare alan üzerine inşa edilecek Gençlik ve Kültür Merkezinin protokolü İl Milli Eğitim Müdürlüğünde imzalandı. Gençlere verdiği önemle kamuoyunun takdirini toplayan Başkan Ekinci dev projeye imza attı. Buhara Mahallesi ve çevre mahallelerde yaşayan vatandaşların da faydalanacağı dev proje için Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci protokol imzaladı. İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan protokol imza töreninde konuşan Başkan Ekinci, “ Gençlerimize yönelik projelerimiz tüm hızıyla devam edecek.” Dedi.
1600 METREKARELİK DEV PROJE
1600 metrekare alan üzerine inşa edilen ve toplam 5 kattan oluşan Gençlik ve Kültür Merkezi hem bayanlara hem de baylara hitap edecek şekilde düzenlendi. Satranç, hobi salonu, fitnees salonu, bay-bayan mescit, müzik odası, bilgisayar odası, idare, dikiş-nakış dersliği, resim odası, ebru-hat sanatları odası, el sanatları odası, derslikler, kütüphane ve konferans salonunu içerisinde barındıran gençlik merkezinin,  kısa sürede vatandaşların hizmetine sunulması hedefleniyor.
Buhara mahallesinde 1600 metrekare alan üzerine inşa edilecek Gençlik Merkezi projesi için imzalanan protokol töreninde konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, hedeflerinin; ilçe sınırları içerisinde ikamet eden tüm gençlere hitap edecek şekilde düzenlenmiş, gençlik merkezlerinin sayılarını artırmak olduğunu söyledi.
“GENÇLİK MERKEZİ HERKESE HİTAP EDECEK”
Başkan Ekinci, ‘’Buhara mahallemizde daha öncede çok değerli bir büyüğümüzden talep ettiğimiz bir yer vardı. Yaklaşık olarak. 65 bin m2 alan var. Orada yaklaşık olarak 6 tane okul yapılıyor. Toplam 201 dersliktir. Dolayısıyla 6 bin öğrencinin eğitim göreceği bir alan. Hemen onu yanında 1600 M2 alan var. Yine bu okulları süsleyecek bir şekilde kültür merkezini hem buhara mahallesine, Haleplibahçe mahallesine ve çevre mahalleler içinde de hizmete sunmuş olacağız. Bu protokol için Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin İlci’yi ziyaret ettik. Bu protokolümüzü imzaladık. Daha öncede hazır olan proje inşallah haftaya da ihaleye çıkıyor. Oraya çok güzel bir tesisi de halkımızın hizmetine sunacağız.’’ Dedi.
“BAŞKAN EKİNCİ’YE TEŞEKKÜR EDERİZ”
Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’de, ‘’Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci’ye teşekkür ediyorum. Buhara mahallesinde 6 tane okul bir anda projesi başlıyor. Başkanımızın bizden talep ettiği bir kültür merkezi vardı. Yaklaşık olarak 201 derslik. Başkanımıza bu güzel çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.’’ İfadesini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2016, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER